Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Yılmaz Vural: Eski Tas Eski Hamam Olmaz

Türk futbolunun renkli simalarından olan Yılmaz Vural, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Kocaeli Kitap Fuarı’na konuk oldu. Akçakoca Konferans Salonu’ndaki söyleşisinde Vural’a spor spikeri ve sunucu Yasin Kollu eşlik etti. Kocaelispor’u takip ettiğini söyleyen Yılmaz Vural, “Kocaelispor’un bir üst lige çıkma ihtimali çok yüksek. Çok hoş bir stadyumu var. Hoş bir tesis yapılacağı bilgisi verildi. Bunlar gerçekleşirse Kocaelispor uygun bir noktaya gelecek. İktisadını düzelten, yanlışsız yönetilen kulüpler her vakit uygun yerlere gelir” dedi.

 

“BAŞKAN BÜYÜKAKIN’I TEBRİK VE TAKDİR EDİYORUM”

Futbola bir spor olarak bakmamak gerektiğini söyleyen Vural, “Eski tas eski hamam olmaz. Şekilsel değişiklikler var. Stadyumlar, formalar, toplar değişti fakat birtakım şeylerin de değişmesi gerekiyor. Belediyelerin kulüplere takviye vermesi gerekiyor. Kurumsal yapıların kulüplerin gerisinde durması gerekiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ı biraz araştırdım. Gençler için tesisler yapıyor. Kentin gruplarına büyük dayanakları var. En son Kocaelispor’a da dayanak olmuş. Tebrik ve takdir ediyorum” diye konuştu.

 

“FUTBOL ÇOK BÜYÜK BİR TOPLUMSAL OLAY”

Konuşmasına devam eden Vural, “Futbol, çok büyük bir toplumsal olaydır. Beşerler heyecanını yaşıyor. Kent bir hafta boyunca hazırlık yapıyor. Futbol insanların cümbüş emelli aktivitelerden biri. Stadyumlara ulaşımın kolay olması gerekiyor. Barcelona ya da Brezilya denilince akla futbol gelir. Bizde de kentlerin tanıtımını yapar. Kent kadrolarına baktığımız vakit Akhisar değerli bir örnek olabilir” sözlerini kullandı. 

 

“KİMSE RAHATSIZ DEĞİL”

37 yıldır teknik yöneticilik yaptığını söyleyen Vural, “Türkiye’de futbol bir türlü doğruyu bulamadı. Esaslı kadrolar kapandı ve hiç kimse bu durumdan rahatsız değil. Türkiye Futbol Federasyonu’na büyük iş düşüyor. Kulüpler kapatıldığında yalnızca futbolcular, teknik yöneticiler kaybetmiyor. Kentler de kaybediyor” halinde konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Antalya ile Berlin arası kadar içme suyu hattı döşendi

 

“MİLLİ TAKIM’DA YABANCI OLUR MU?”

Mili Takım’da yabancı teknik yönetici eleştirisi de yapan Vural, “Milli grup denilen yere yabancı gelir mi arkadaşlar. Türkiye’nin buna muhtaçlığı mı var? ‘Yabancı Türk’ten daha yeterli bilir’ diyorlar. Yabancı teknik yöneticiler nereye getirdi Türk kadrolarını? Beğenmediğin, bir şey bilmediğin Türk teknik yöneticiler muvaffakiyet kazandırdı. Kimse de bu duruma sesiniz çıkarmıyor” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.