Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Yeni Galaxy yapay zeka çağı başlıyor: Mobil deneyimi yeniden tanımlamak için Samsung’dan dev adım  

Yeni Galaxy yapay zeka çağı başlıyor: Taşınabilir tecrübesi tekrar tanımlamak için Samsung’dan dev adım

 

Samsung Electronics, taşınabilir yapay zeka tahlili Galaxy AI ile teknolojiyi tekrar şekillendiriyor. Galaxy AI’nin entegre çeviri ve şahsileştirilmiş tecrübeler sunması taşınabilir irtibat pürüzlerini ortadan kaldırıyor. Samsung, Galaxy AI ile kullanıcıların günlük hayatında yer alan yapay zekayı yeni bir düzeye taşımayı hedefliyor.

 

Yenilikçi Galaxy yapay zekası (AI), kullanıcılara daha evvel hiç yaşamadıkları taşınabilir tecrübeler sunmak için geliştirildi. Galaxy AI, ferdî asistanlardan öteye geçerek, günlük taşınabilir tecrübesi yalnızca Samsung’un geliştirdiği aygıtlarda değil, bulut tabanlı yapay zeka tahlilleriyle de zenginleştiriyor. Bu tahliller, açık kaynak iş birlikleri ve dal önderleriyle gerçekleştirilen iştirakler sayesinde destekleniyor.

 

Galaxy AI, bilhassa telefonun asıl hedefi olan bağlantı işlevini geliştiren AI Live Translate Call (Yapay zeka dayanaklı canlı çeviri) özelliği ile dikkat çekiyor. Bu, kullanıcılara ferdî bir mütercim tecrübesi sunarak, farklı lisanlardaki beşerlerle meselesiz bağlantıya imkan tanıyor. Bu özellik telefondaki arama fonksiyonuna entegre edildiğinden, üçüncü taraf uygulamaları kullanma zaruriliği ortadan kalkıyor. Ses ve metin çevirileri kullanıcı konuşurken gerçek vakitli olarak yapılıyor ve böylelikle öteki lisanda konuşan birini aramak, bir program izlerken tek dokunuşla altyazıları açmak kadar kolay hale geliyor. Bu, Galaxy AI aygıtının kendi özelliği olduğu için, içeriği ne olursa olsun özel konuşmalar asla aygıt dışına taşınmıyor.

 

Galaxy AI, kullanıcının kapalılığını koruyarak, inançlı ve şahsileştirilmiş bir taşınabilir tecrübe sunmayı taahhüt ediyor. Kullanıcılar, telefonlarından bekledikleri her şeyi, yeni bir yapay zeka çağının avantajlarıyla birleştirerek deneyimleyecekler.

 

Galaxy AI, Samsung aygıtlarına entegre edilmiş yapay zeka yeteneklerinin yanı sıra, öteki öncü şirketlerle işbirliği içinde geliştirilen bulut teknolojisi dayanaklı yapay zeka servisleri sayesinde, kullanıcılara daha güçlü ve kapsamlı bir taşınabilir tecrübe sunacak.

İlginizi Çekebilir;  Samsung Galaxy SmartTag2 Değerli Eşyalarınızı Takip Etmenin En Akıllı Yolu

 

Samsung Electronics Taşınabilir e-Deneyim Ünitesinden Sorumlu Lider Yardımcısı ve AR-GE Lideri Wonjoon Choi, “Mobil teknolojiler, dünyanın dört bir yanındaki insanlara irtibat, üretkenlik, yaratıcılık ve daha fazlasını sağlayabilecek muazzam bir güce sahip. Lakin yapay zekanın bu yeteneklerinin sahiden manalı bir yansımasını şimdi taşınabilir aygıtlarda görmedik. Şimdiye kadarki en kapsamlı zeka tahlilimiz Galaxy AI, telefonlarımıza atfettiğimiz pahası sonsuza dek değiştirecek” dedi.

 

Önümüzdeki yılın başlarında sunulacak olan Galaxy AI, toplumsal kontakların önündeki en yaygın mahzurlardan kimilerini ortadan kaldıracak ve kullanıcıyı irtibatın her zamankinden daha kolay ve üretken olduğu bir dünyaya yaklaştıracak.

 

Samsung Electronics, gerçek ilişkileri destekleyen ve yeni imkanları kullanıcıların telefonlarında direkt açığa çıkaran çığır açıcı tecrübeler sunma taahhüdünü sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.