Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Yarhisar gemi müzesi yeniden ziyarete açılıyor

YARHİSAR GEMİ MÜZESİ YİNE ZİYARET AÇILIYOR

Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi, Gölcük Belediyesi tarafından yapılan boya, bakım ve tamirat çalışmalarının akabinde yarın tekrar ziyarete açılıyor. 

Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi, bir müddettir devam eden bakım ve tamir çalışmalarının tamamlanması ile yine ziyarete açılıyor. Bakıma alınan gemi, Gölcük Belediyesi gruplarınca yenilendi. İç ve dış bakımdan geçirilen gemi, tamamlanan çalışmaların akabinde 24 Ekim Salı günü 09.00’da ziyaretçileri ile buluşacak. 

KARAYA BİRİNCİ YERLEŞTİRİLEN SAVAŞ GEMİSİ MÜZESİ
Türk Donanması’nda 40 yıl “Keşif-Karakol Gemisi” olarak misyon yapmasının akabinde 2005 yılında hizmet dışı kalan T.C.G.Yarhisar, 27 Ekim 2006 tarihinden itibaren Kavaklı Sahili’nde müze gemi olarak hizmet veriyor. Gölcük Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Donanma Komutanlığının ortak çalışmalarıyla; TCG Yarhisar, 2006 yılında, bir müze gemisi olarak hizmet vermeye başlayarak, Türkiye’nin birinci karaya yerleştirilmiş su üstü savaş gemisi müzesi unvanını aldı.

GAZİ GEMİ BİRİNCİ BİR AY FİYATSIZ ZİYARET EDİLECEK 
1974 yılında Kıbrıs Barış Harekat’ının Ege safhasına da katılmış gazi gemi olan Yarhisar, müze olarak sürdürdüğü ikinci misyonunun 17. yılında ziyaretçi sayısı rekorlarını tekrar kırmayı hedefliyor. Yenilenen gemi müze, birinci bir ay ziyaretçilerini fiyatsız ağırlayacak. Fiyatsız ziyaret dönemimin sonrasında yetişkinler 5 TL, öğrenciler ise 3 TL giriş fiyatı ile gemiyi gezebilecekler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Tekirdağ valisi sayın Recep Soytük ilçemizde bir dizi ziyaretlerde bulundu

Yoruma kapalı.