Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Yapılmalı mı yapılmamalı mı? Kılıçdaroğlu, seçimlerle ilgili son sözünü söyledi

Türkiye, bir taraftan büyük felaketin yaralarını sarmaya çalışırken bir taraftan da 14 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceğini konuşuyor.

“ERTELEMENİN AKILLA BAĞDAŞIR İSTİKAMETİ YOK”

ARINÇ, SEÇİMLERİN ERTELENMESİ İÇİN DAVET YAPMIŞTI

Eski TBMM Lideri, AK Parti kurucularından Bülent Arınç ise geçtiğimiz günlerde seçimlerin ertelenmesi gerektiğini belirtip “Devlet bürokrasisinin vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmasına odaklanması için seçimlerin acilen ertelenmesi lazım. Bu bir tercih değil zarurettir. Anayasanın 78. unsurunu ileri sürerek seçimlerin yalnızca savaş sebebiyle ertelenmesinin mümkün olduğunu söyleyenlere tek karşılık kâfi olacaktır: Evet, bu karar var fakat anayasalar kutsal metinler değillerdir, türel metinlerdir. Yasama organı her vakit anayasa hususunu ilga edebilir, değiştirebilir ve yenisini koyabilir.” sözlerini kullanmıştı.

AK PARTİ: TEK GÜNDEMİMİZ CANLARIMIZI NASIL ENKAZDAN KURTARACAĞIMIZ

Bu açıklamanın akabinde DEVA Partisi ve UYGUN Parti yetkilileri seçimlerin vaktinde yapılması gerektiğini belirtmişti. Gözlerin çevrildiği AK Parti ismine ise Sözcü Ömer Çelik konuşmuştu. Çelik açıklamasında şunları söylemişti: “Şu anda biz canlarımızı enkazdan kurtarmanın sıkıntısındayız. Şu anda biz yaraları sarmanın gayretini veriyoruz. Canlarımızı kurtarmanın uğraşını veriyoruz. Seçimle ilgili rastgele bir şey konuşmayı çok yanlış buluruz. Hiçbir formda yanlışsız bulmayız. Bugün tek gündemimiz var. Bu canlarımızı nasıl kurtarırız. Bu yaraları nasıl sararız. Dışarıda evsiz kalmış vatandaşımızın yanında olmaya nasıl devam ederiz. Bu afetle verdiğimiz çabayı alandan hiç ayrılmadan nasıl sürdürürüz… Onun dışında seçim ya da öteki bir şeyin konuşulması kelam konusu bile değil. Cenazelerimizi defnederken, yaralı insanımıza sahip çıkarken bu türlü bir şeyi hiçbir halde konuşmayız. Bu tip konuşmaların da bizimle bir ilgisi yoktur.”

İlginizi Çekebilir;  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz'dan Başkan Savran'a ziyaret

Yoruma kapalı.