Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Yandex Reklam Agi Firmalara Web Gelirlerini Artırmanın Yolunu Sunuyor

YandexAds, Avrupa’nın en büyük internet şirketlerinden biri olan Yandex’in bir kısmı olarak dijital reklamcılık bölümünü dönüştürüyor ve rekabetin ağır olduğu dijital arenada web gelirini artırmak isteyen işletmeler için emniyetli bir ortak olarak ön plana çıkıyor.

            

Yandex Reklam Ağı’nın (YAN) reklamcılık ekosisteminde yayıncıların bir adım öne çıkmasını sağlayacak özelliklerini Yandex Kıdemli Yayıncı Alakaları Müdürü Mihail Şvabenland açıkladı. Şvabenland, “Yandex Reklam Ağı çok taraflı avantajlarıyla yayıncıların gelirini artırmasına yardımcı oluyor. Her şeyden evvel Yandex Reklam Ağı’nın web sitelerine trafik çekme konusunda önemli bir uzmanlığı bulunuyor. Ayrıyeten Brezilya, Şili, Meksika, BAE, Türkiye, İsrail, Vietnam, Tayland, Endonezya üzere çeşitli bölgelerden binlerce reklam verene direkt erişim sağlıyoruz” dedi.          

 

Geliştirilmiş kullanıcı tecrübesi sunan Yandex Reklam Ağı (YAN), katı moderasyon kurallarıyla 300’den fazla metriği dikkate alarak web sitesi kullanıcılarına özelleştirilmiş reklamlar sunmak için makine öğrenme algoritmalarını kullanıyor. Bu da yüksek Tıklama Oranları (TO) ve Bin Gösterim Başına Maliyet (CPM) pahaları sağlayarak yüksek kalitede reklamcılığı garanti ediyor.

 

Detaylı tahliller ve raporlar sunarak yayıncılara reklam performansı ve gelir üretimi alanında yakın takip imkânı sağlayan Yandex Reklam Ağı’nın otomatik ödemeleri sayesinde reklam verenler yararlarını problemsiz bir biçimde alıyor ve kesintisiz gelir akışı sağlıyor. 

 

YAN ile yayıncılara gelirlerini artırma fırsatlarını genişletme fırsatı verdiklerini vurgulayan Yandex Kıdemli Yayıncı Bağları Müdürü Mihail Şvabenland, “YAN, dijital reklamcılık alanında başarılı olmak isteyen yayıncılara inovatif bir açılım sunuyor. Header Bidding tahlili, çok platformlu entegrasyon ve şeffaf analitik yaklaşımı aracılığıyla Yandex Prebid’in Türkiye’deki yayıncılar için de çok tesirli bir araç haline geleceğine inanıyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Serbest çalışanlar için dijital güvenlik önerileri

 

CPM’lerde yüzde 30, doldurma oranlarında yüzde 20 artış 

 

Türkiye’de son olarak Yandex’in Turkuvaz Medya Grubu’nun birinci 5 iş ortağından (11 iş ortağı içinden) biri olarak öne çıktığını aktaran Şvabenland, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Turkuvaz Medya Kümesi, Yandex ile iş birliği yapmaya başladıktan sonra CPM oranlarında etkileyici bir yüzde 30 artış gördü. Ayrıyeten, doldurma oranları etkileyici bir yüzde 18 ile yüzde 20 ortasında arttı. Turkuvaz Medya Kümesi, reklam kapasitesini geliştirmek için Prebid.js üzerine heyeti başarılı bir header bidding teknolojisi kullanıyor. Yandex’in yüksek doldurma oranları, reklam envanteri taleplerine istikrarlı bir formda karşılık vermesini sağlayarak, Yandex’i pahalı bir iş ortağı olarak konumlandırıyor. Turkuvaz Medya Kümesi, Yandex Advertising Network ile girdiği iş iştirakiyle birden fazla reklam ağında rekabetçi açık artırmalar düzenlenmesi temin etti ve hem kendilerine has muhtaçlıklarını en düzgün karşılayacak mutabakatları yaptı hem de kendi içerikleriyle en uyumlu reklam formatlarını kullandı. Firma ayrıyeten global erişimimizin sağladığı avantajı kullanarak sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerindeki direkt reklam verenlerle ilişki kurabildi. Buna ek olarak Yandex Advertising Network olmadan gelir elde etmeleri mümkün olmayan ülkelerden gelen trafik için de gelir etmelerini sağlayacak metotlar bulduk.” 

 

50’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve 20 binden fazla çalışanı bulunan YandexAds iş ortakları için “herş ey dahil hizmet” sunmayı vaat ediyor. 

 

Yandex Hakkında

Yandex, makine tahsili ile desteklenen akıllı eserler ve hizmetler geliştiren bir teknoloji şirketidir. Şirket, tüketicilere ve işletmelere çevrimiçi ve çevrimdışı dünyada daha uygun yol almalarında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. 1997 yılından bu yana, dünya standartlarında yerelde ilgili aramalar ve navigasyon eserleri sunmanın yanı sıra, mobilite, e-ticaret, çevrimiçi cümbüş, bulut bilişim ve öbür pazarlara da yayılmıştır ve dünya genelinde milyonlarca tüketiciye hizmet etmektedir.

İlginizi Çekebilir;  İSBAK , İSTTELKOM VE BELBİM ilk 500'de

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.