Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Yandex Metrica ve AppMetrica’nın bilgi güvenliği tescillendi

Yandex Metrica ve AppMetrica’nın bilgi güvenliği tescillendi

ISO 27001 sertifikası alan Yandex Metrica ve AppMetrica’nın risk idaresi sisteminin en uygun global uygulama standartlarında oluşturularak bilgilerde tam muhafaza sağladığı kanıtlandı.

Yandex’in web sitesi analitiği aracı Yandex Metrica ile Yandex Ads eser portföyünün bir kesimi olan ve hepsi bir ortada uygulama analitiği platformu AppMetrica’nın, ISO 27001 sertifikası onaylandı. Bu sertifika, hizmetlerin memleketler arası bilgi güvenliği standartlarına tam olarak uygun olduğunu kanıtlıyor.

ISO 27001, şirketlerde bilgi güvenliği idare sisteminin (ISMS) nasıl yapılandırılması ve sistemde hangi denetimlerin kullanılması gerektiği üzere hususlarda gereklilikleri belirleyen milletlerarası bir standart olarak öne çıkıyor.

Denetçiler, idare süreçlerinin, teknoloji ve ekipman kullanımının Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nün gerekliliklerine ne ölçüde uygun olduğunu kıymetlendirdi. Denetim sonuçları, Metrica ve AppMetrica’daki risk idaresi sisteminin en âlâ global uygulamalara uygun olarak oluşturulup geliştirildiğini ve bilgilerin korunmasını tam olarak sağladığını gösterdi. Metrica, ISO 27001 sertifikasını birinci olarak 2019 yılında aldı ve o tarihten bu yana her yıl onaylanıyor.

 

Eylül ayının başlarında Yandex, AppMetrica’nın SDK kaynak kodunu yayınladı. Yandex ayrıyeten daha evvel Metrica’nın kaynak kodunu da yayınlamıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Sosyal mühendislik saldırılarına karşı koymanın yolları

Yoruma kapalı.