Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Worldline’ın Vergi Usul Kanunu 507 sıra numaralı tebliği ile uyumlu çözümü Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan Onay aldı!

Worldline’ın Vergi Adap Kanunu 507 sıra numaralı bildirisi ile uyumlu tahlili Gelir Yönetimi Başkanlığı’ndan Onay aldı!

Worldline’ın VUK 507 No’lu İnançlı Taşınabilir Ödeme ve Elektronik Doküman İdare Sistemi (GMÖEBYS) Bildirisi ile uyumlu tahlili, yeni jenerasyon ödeme kaydedici aygıtlara alternatif olarak e-arşiv ve e-fatura hizmetlerini de içeriyor.

 

19 Ekim 2019 tarihinde Gelir Yönetimi Başkanlığı (GİB) tarafından yapılan düzenlemeyle, mal ve hizmet satışlarına ilişkin bedellerin tahsilatı ile mali dokümanların elektronik ortamda oluşturulması için “VUK 507 No’lu İnançlı Taşınabilir Ödeme ve Elektronik Evrak İdare Sistemi (GMÖEBYS)” bildirisi yayımlandı.

Ödeme sistemleri alanında Avrupa önderi olan Worldline, Türkiye’de bu bildirime istinaden mevcut Yeni Kuşak Ödeme Kaydedici Aygıt tahlillerine ek olarak, Android platformlu EFTPOS aygıtları üzerinde geliştirdiği “Worldline VUK 507 No’lu İnançlı Taşınabilir Ödeme ve Elektronik Doküman İdare Sistemi Çözümü” için hazırlıklarını tamamlayarak, Gelir Yönetimi Başkanlığı’ndan “İşletici Kuruluş” onayını aldı. 

Kullanıcıların kullanım kolaylığı gözetilerek tasarlanan VUK507 uyumlu Worldline tahlili sayesinde, işletmeler tek aygıt ile perakende uygulaması ve raporlama imkânlarını kullanarak online sistem üzerinden tahsilat ve doküman süreçlerini kesintisiz olarak yapabilecekler. Kullanıcılar bununla birlikte, dinamik ve işlevsel kullanıcı arayüzleri sayesinde eser ve fiyat eklemesi üzere süreçleri çarçabuk yapılabilecek ve birden çok aygıtı olan işletmelerin aygıt kurulumları da süratli ve senkronize formda gerçekleştirilebilecek.

Worldline Türkiye Genel Müdürü Gökşin Öney Yılmaz, konuya ait görüşlerini şu halde lisana getirdi: “Worldline olarak Türkiye’de hâlihazırda 400 bin yazarkasamız ile 250 binden fazla iş yerine hizmet veriyoruz. Aygıtlarımız üzerinde geliştirdiğimiz katma kıymetli uygulamalar ile bizimle çalışan işletmelerin müşterilerine verdiği hizmetleri çeşitlendirerek zenginleştiriyoruz. Yazarkasa alanındaki tecrübemiz ve yaygınlığımız sayesinde işletmelerin muhtaçlıklarını çok yakından takip edebiliyoruz. Buradan yola çıkarak, yazılım ve donanım alanlarında sahip olduğumuz deneyimlerimizi aktardığımız görsel açıdan varlıklı satış uygulamasına sahip VUK507 uyumlu tahlilimiz, e-belge hizmetleriyle dijitalleşmeye katkıda bulunarak, işletmelere büyük ölçüde tasarruf sağlayacak. Fizikî olarak basılan fiş, fatura üzere mali kağıtların takibini ve idaresini kolaylaştırmış olacağız.”

İlginizi Çekebilir;  Ege'de "Stalin Dönemi Katliamlarında Kazak Aydınlarının Durumu" konuşuldu

Açıklamalarına devam eden Yılmaz, “Worldline, bugüne kadar geliştirmiş olduğu finansal uygulamaların yanı sıra, tüm sektörel uygulamaları da Android işletim sistemine taşıyarak iş yerlerine katma bedelli tahliller sunmaya devam edecek” diye ekledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.