Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

VIEWSONIC, “ViewSonic Eğitimci Topluluğu” ile Eğitim Dünyasını Dönüştürecek

VIEWSONIC, “ViewSonic Eğitimci Topluluğu” ile Eğitim Dünyasını Dönüştürecek

Dünyanın önde gelen görüntüleme ve eğitim teknolojileri üreticisi ViewSonic, dünya çağındaki eğitmenleri buluşturduğu ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile yabancı lisan bariyerini ortadan kaldırarak Türk eğitimcilere küresel ölçekte kendi lisanlarında meslek gelişimi fırsatı sunuyor. Global irtibat ağından yararlanarak oluşturduğu ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile Türk eğitimcilerin küresel irtibatlar kurarak yenilikçi ders planları oluşturmalarına, ulusal ve memleketler arası seminerlere katılarak yaratıcılıklarını geliştirmelerine rehberlik ediyor. ViewSonic Eğitimci Topluluğu kapsamında geliştirdikleri Mesleksel Gelişim Sertifika Programı ile branş ve kademe farketmeksiniz okul öncesi, k12 düzeyi ya da üniversitede akademi eğitimi veren her öğretmenin mesleksel gelişimini desteklediklerini kaydeden  ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü M. Başkan Şengür, “ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile eğitim dünyasını dönüştürürken, Türkiye’deki eğitmenleri buluşturan özelliği ile platformumuzu eğitim dünyasının LinkedIn’i haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.  

Dünyanın önde gelen görüntüleme ve eğitim teknolojileri üreticisi ViewSonic; inovatif tahlilleriyle eğitime yenilikçi bakış açıları kazandırmayı sürdürüyor. Bu kapsamda oluşturduğu ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile dünya çapındaki eğitmenlerin birbirine dayanak olarak bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları, öğretim pratiği geliştirmeleri için tesirli bir platform yaratıyor. Eğitimcilerin profesyonel gelişimi için en şimdiki kaynakları buluşturduğu topluluk ile eğitimcilerin uzmanlık alanları doğrultusunda mesleklerini şekillendirmelerine rehberlik ediyor. Topluluk kapsamında alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan ve çok sayıda kurstan oluşan Mesleksel Gelişim Sertifika Programı ile en yeni bilgi ve uygulamaları eğitimciler için erişilebilir hale getirerek mesleksel gelişimi hızlandırıyor.

Eğitmenlere sonsuz bilgi paylaşımı, profesyonel gelişim fırsatları sunuyor 

ViewSonic olarak donanım,yazılım ve hizmet tahlillerini problemsiz bir halde entegre eden kapsamlı bir eğitim ekosistemi oluşturduklarını vurgulayan ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü M. Başkan Şengür; “Bu ekossitemde kıymetli bir yer edinen ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile eğitmenlere sonsuz bilgi paylaşımı, profesyonel gelişim, networking ve iş birliği fırsatları sunuyoruz. Ulusal ve milletlerarası ölçekte hizmet veren eğitimcileri buluşturduğumuz topluluğumuz aracılığıyla öğretmenler içerik üretme ve tecrübe paylaşma fırsatı elde ediyor. Farklı ülkelerden meslektaşlarının ders aktifliklerine ulaşarak eğitim dünyasının en yeni gelişmeleri etrafında ders programlarını şekillendirebiliyor, meslek gelişimlerini destekleyebiliyor.” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Mahmut-Dudu yazıcı anadolu lisesi açıldı

 

Zengin, verimli ve şahsileştirilmiş bir öğrenme deneyimi

ViewSonic Eğitimci Topluluğu, dünya çapındaki eğitimcilere daha varlıklı, verimli ve şahsileştirilmiş bir öğrenme tecrübesi sunarak eğitim dünyasını dönüşümüne liderlik ediyor. ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile hem lokal hem de kürsel bir çerçevede eğitim sunduklarını kaydeden  Şengür, “Eğitimciler, topluluğumuz aracılığıyla farklı ülkelerden meslektaşlarının ders aktifliklerine ulaşabilirken, kendi lisanlarında içeriklerini de paylaşabiliyor.  Örneğin Türkiye’deki bir öğretmen uzmanlık alanı doğrultusunda Kanada’daki bir öğretmenin ders içeriklerini inceleyerek kendi ders programını geliştirebiliyor. Türkiye’deki eğitmenler de birbirleriyle ders içeriklerini paylaşabiliyor. Bu süreç ders entegrasyonunun çeşitliliğine yarar sağlarken, eğitim yaklaşımlarının yeniliği ve uygulanabilirliği ile öğrenci muvaffakiyetini da müspet istikamette etkileyen kıymetli bir nokta oluyor.” sözlerinde bulundu. 

 

“Yabancı lisan bariyerini ortadan kaldırdık” 

Eğitimcilerin dijital buluşma noktası haline dönüşmeyi hedefleyen ViewSonic Eğitimci Topluluğu, eğitimcilerin meslek ömürlerini yenilikçi ders içerikleriyle geliştirmelerine imkan tanıyor. Platform ile eğitimcilere kendi özgün ders içerikleri oluşturmalarına yönelik yol haritası sunduklarını söyleyen Şengür; “Topluluğumuz aracılığıyla ulusal ölçekte geliştirdiğimiz Mesleksel Gelişim Sertifika Programımız ile mezun öğretmenler, uzman öğretmenler ve eğitim başkanlarını geleceğin eğitim dünyasına hazırlıyoruz. Tamamı Türkçe olan eğitimlerimizde yabancı lisan bariyerini de ortadan kaldırdık. Eğitimcilerin bu programlara katılması için yabancı lisan bilmesi gerekmiyor. Programımıza öğretmen adayları, okul öncesi ve k12 düzeyi öğretmenleri, üniversitede akademik eğitim veren tüm öğretmenler branş farketmeksizin katılabiliyor. Örneğin, tıp fakültesi öğretim üyeleri ile ilkokul öğretmenleri tıpkı platformu kullanabilyor, her eğitimci platformumuzun içindeki araçları kendi gereksinimlerine nazaran kişiselleştirebiliyor ve kendi ders malzemesini oluşturabiliyor” diye belirtti. 

 

Eğitmenlerin ferdî gelişimlerine milletlerarası sertifikasyon ile katkı sağlıyor

ViewSonic Eğitimci Topluluğu aracılığıyla eğitmenlere sunulan Mesleksel Gelişim Sertifika Programı, eğitimcilerin sınıflarında ViewSonicEğitim tahlilleri ile tüm eğitim malzemelerini kullanarak daha verimli içerikler üretmelerine, ferdî gelişim ve mesleksel mesleklerine milletlerarası sertifikasyon ile katkı sağlıyor. Eğitimciler program kapsamında sunulan yüz yüze eğitimler ve çevrim içi derslerle öğretim ve koçluk maharetlerinizi geliştirerek mesleksel gelişimlerini hızlandırabiliyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen derslerle donatılan program, esnek yapısıyla eğitmenlerin ağır iş ömrünü sürdürürken kendilerini geliştirmelerine imkan tanıyor. İştirakçiler, dersleri çevrimiçi olarak takip ederek kendi suratına nazaran ilerleyebiliyor. Eğitimciler, programa başka ülkelerden katılan profesyonellerle globalde ilişki kurma fırsatı yakalarken,  eğitimleri muvaffakiyetle tamamladıklarında ulusal sertifika almaya hak kazanıyor.

İlginizi Çekebilir;  İhracata vize engeli

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.