Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

VakıfBank, Şampiyonlar Ligi mesaisine başlıyor  

VakıfBank, Şampiyonlar Ligi mesaisine başlıyor

 

Son iki dönemin CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu VakıfBank, Avrupa’da 2023-2024 sezonundaki birinci maçına çıkacak. VakıfBank’ın Volley Mulhouse Alsace’yi konuk edeceği gayret 8 Kasım Çarşamba günü 19.30’da başlayacak.

 

Türkiye’nin milletlerarası alanda en çok kupa kazanan kadrosu VakıfBank, son 2 dönemdir zafere ulaştığı CEV Şampiyonlar Ligi’nde yeni döneme başlıyor. 2023-2024 sezonunda A Grubu’nda gayret edecek sarı-siyahlılar birinci maçında Fransa temsilcisi Volley Mulhouse Alsace’yi ağırlayacak.

 

Banu Can Schürmann: “Doğal favorisi olduğumuz CEV Şampiyonlar Ligi’nde tekrar şampiyon olmak istiyoruz”

 

Karşılaşma ile ilgili yaptığı açıklamada bu döneme da şampiyonluk maksadıyla girdiklerine değinen VakıfBank Genel Menajeri Banu Can Schürmann, “Kadromuzda çok yeni isimler olsa da oyuncularımız kısa müddette birbirlerine adapte oldular. VakıfBank olarak maksadımız her dönem olduğu üzere bu dönem da çaba ettiğimiz tüm kulvarlarda dorukta yer almak. Şampiyonlar Kupası’nı kazanarak döneme çok değerli bir muvaffakiyetle başladık. Bu da tüm ekibi motive etti. Ligde de şu anda yolumuza kayıpsız devam ediyoruz.  Son iki yılın şampiyonu ve bu kupayı en çok kazanan ekip olarak doğal favorisi olduğumuz CEV Şampiyonlar Ligi’nde tekrar şampiyon olmak istiyoruz. Bunun için de tüm maçlarımıza birebir ciddiyet ile hazırlanıyoruz. CEV Şampiyonlar Ligi’nin birinci maçında Volley Mulhouse Alsace ile karşılaşacağız ve güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz. Taraftarlarımızla birlikte yürüyeceğimiz bu yolun sonunun şampiyonluk olacağına inanıyoruz” tabirlerini kullandı.

 

Giovanni Guidetti: “Şampiyonlar Ligi’nde hoş anılarımız var”

 

VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti ise CEV Şampiyonlar Ligi’nde yeni dönemin başlamasından duyduğu memnuniyeti lisana getirirken; “İyi bir rakibe karşı başlayacağız. Mulhouse son yıllarda Fransa’nın en uygun kadrolarından biri oldu. Çok güzel organize olmuş bir grup. Bu yıl Şampiyonlar Ligi her yıl olduğu üzere güç olacak lakin biz Şampiyonlar Ligi’ni seviyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde hoş anılarımız var ve daha hoş anılarımızın olmasını istiyoruz” biçiminde konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Soyer: "Yeter ki Erkekler Gölge Etmesin''

 

VakıfBank – Volley Mulhouse Alsace çabası 8 Kasım Çarşamba günü 19.30’da başlayacak. A Grubu’nda Volley Mulhouse Alsace dışında Jedinstvo Stara Pazova ve Alllianz Vero Volley Milano ile çaba edecek olan son iki dönemin şampiyonu VakıfBank, 6 zafer ile CEV Şampiyonlar Ligi tarihinin en çok şampiyon olan takımı pozisyonunda. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.