Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

UPT’nin Yeni Genel Müdürü Murat Kastan Oldu

Türkiye’nin en kapsamlı finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyet gösteren Aktif Bank’ın, dünya çapında 176 ülkede, 400 bin süreç noktasında hizmet veren önder para transferi iştiraki UPT’nin yeni genel müdürü Murat Kastan oldu.

Türkiye’nin en kapsamlı finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyet gösteren Aktif Bank’ın, dünya nüfusunun yüzde 95’ine para gönderimi hizmeti sağlayan önde gelen iştiraki UPT’de kıymetli bir atama gerçekleşti. Türkiye’nin birinci yerli, küresel para transferi ve ödeme platformu olan UPT’nin yeni genel müdürü Murat Kastan oldu. Dünya genelinde 176 ülkede 400 bin süreç noktasına ulaşan ve taşınabilir uygulaması UPTION ile fintech dünyasındaki pozisyonunu daha da güçlendiren UPT’ye Murat Kastan liderlik edecek.

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Kastan’ın bankacılık ve finans dalında 19 yıllık tecrübesi bulunuyor. 2019 yılında Yurt Dışı Kanal İdaresi Genel Müdür Yardımcılığı misyonuyla UPT ailesine katılan ve 2023 yılından bugüne dek  Ticari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı vazifesini üstlenen Kastan, Ekim ayı  itibarıyla UPT Genel Müdürlüğü’ne atandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Dijital teknoloji şirketi SabancıDx'e yeni genel müdür

Yoruma kapalı.