Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Uncalı Kent Mezarlığı yeniden hizmette

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Uncalı Kent Mezarlığı’nda başlattığı yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlar cenaze ve definle ilgili tüm süreçlerini daha çağdaş şartlarda kolaylıkla yapabiliyor. 

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in seçim vaatleri ortasında yer almamasına karşın kentin ve halkın faydasına yönelik geliştirilen Uncalı Kent Mezarlığı yenileme projesi tamamlandı. Cami, morg, gasilhane ve öteki hizmet ünitelerinin yetersiz kalması nedeniyle başlatılan projeyle Uncalı Kent Mezarlığı, çağdaş şartlarda ve gereksinime karşılık verecek haldı tekrar inşa edildi. 

 

DAHA ÇAĞDAŞ ŞARTLARDA SÜREÇLER YAPILIYOR

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında 5 bin metrekarelik alanda 300 kişilik camii, 400 kişilik yarı açık ibadet alanı, 6 adet gasilhane, 36 adet morg, bayan ve erkek abdesthane, idari ve hizmet binaları, atölyeler, dinlenme alanları ve otopark yer alıyor. Yenileme çalışmaları kapsamında gasilhane sayısı 2’den 6’ya, morg sayısı 12’den 36’ya yükseltilirken, 85 metrekarelik cami yerine 250 metrekarelik cami inşa edildi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Uncalı Kent Mezarlığı’nda vatandaşlar cenaze ve definle ilgili tüm süreçlerini daha çağdaş şartlarda basitçe yapabiliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Tugay'ın Gurur Günü

Yoruma kapalı.