Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Umuda Tenis Turnuvası” ile 265 TEGV’li çocuğun eğitimine destek sağlandı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)-Umuda Tenis Turnuvası 1-8 Ekim tarihleri ortasında Bosphorus Tennis Club’ta gerçekleştirildi. Nitelikli eğitime takviye olmak isteyen sportmenlerin katıldığı turnuva için başlatılan “100. Yılda 100 Çocuk” kampanyasında toplanan bağışlarla TEGV’li 265 çocuğun eğitimine dayanak sağlandı. 

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş jenerasyonların yetişmesi için Türkiye genelindeki aktiflik noktalarında ilköğretim çağındaki çocuklara nitelikli eğitim takviyesi sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklarına dayanak olmak emeliyle düzenlenen “TEGV-Umuda Tenis Turnuvası” tamamlandı. 1-8 Ekim tarihleri ortasında Bosphorus Tennis Club’ta düzenlenen turnuvaya 8 kadro katılırken, TEGV çocukları faydasına toplam 7 bağış kampanyası açıldı. 

 

Turnuva tenis sporunun yaygınlaştırılmasını hedefliyor

Adesso, Bilgili Holding, Erciyas Holding, Eti Eskişehir, Eti İstanbul, Koç Healthcare, KPMG ve Yapı Kredi ekipleri turnuvaya katılarak kendilerinin yanı sıra açtıkları fonzip kampanyaları ile toplumsal etraflarından de bağış topladılar. Ekiplerin açtıkları kampanyalara birçok bağışçı takviye sağladı. Bu bağışlarla TEGV’li 265 çocuk daha eğitim dayanağına kavuştu. Çocukların spor imkanlarının arttırılması hedefiyle düzenlenen turnuvanın tüm geliri TEGV çocuklarının nitelikli eğitim dayanağı için kullanılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İzmir Park'ta Kıyasıya Mücadele

Yoruma kapalı.