Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Uluslararası Reklam Ajansı FCB ARTGROUP, Alman Reklam Ajansı CARLNANN Ortaklığı ile Avrupa’ya Açılıyor

Türkiye’nin yurtdışında ofisleri olan birinci ve tek Türk Reklam Ajansı FCB Artgroup, Avrupa pazarına Almanya’nın önde gelen reklam ajanslarından Hamburg merkezli CarlNann ile ortak olarak kurduğu Artgroup CN Germany GbmH ile giriyor.  

 

Almanya’da 4 milyona yakın bir Türk nüfusu, 1,300’den fazla Türk şirketi, 140 milyar Euro’luk bir ikili ticaret hacmi ve 50 milyar Euro’luk bir reklam pazarı olmasına karşın, her iki ülkede de ofisi bulunan profesyonel bir reklam ajansı bulunmuyor.

 

Her iki ülkenin iş yapış dinamiklerindeki farklılıkları bir zenginlik olarak pahalandıran Artgroup CN, öncelikli olarak iki ülkede ticari faaliyette bulunan şirketlerin sağlam ve profesyonel bir bağlantı ortağı olarak, iş gayelerine ulaşmalarını hedefliyor. 

 

Almanya ile Türkiye ortasında profesyonel, yaratıcı ve kültürel bir köprü olma misyonuyla, Artgroup CN, Alman disiplinini Türk suratı ve esnekliği ile birleştirerek, Almanya’ya yatırım yapan Türk markaları, Türk nüfusunu hedefleyen Alman markaları ve Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri’nde yatırım yapmak isteyen Alman markaları için üniversal normlarda yaratıcı kampanyalar gerçekleştirmeyi amaçlıyor. 

 

Artgroup CN Lideri Fehmi Özkan yaptığı açıklamada “Türkiye’nin birinci milletlerarası reklam ajansı olma” vizyonu doğrultusunda İstanbul, Bakü, Almaty, Taşkent, Tiflis ve Kiev’deki ofislerinin akabinde Avrupa’daki birinci ofislerini Almanya’da CarlNann ile birlikte açmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Özkan ayrıyeten Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Chakra, Unilever, Ülker, Coca-Cola, Henkel, Danone, Ferrero, Red Bull, Total Energies, Haribo, Divan, Vestel, Eti, üzere 130’un üzerinde birbirinden pahalı marka ile farklı coğrafyalarda 300 kişilik bir “tek ekip” ile çalışmanın benzersizliğini vurguladı.   Fehmi Özkan bu yaklaşım doğrultusunda İstanbul ve Hamburg ofislerindeki reklam profesyonellerinden oluşan “tek ekip” ile Artgroup CN’in birinci müşterisi Tekirdağ Gold Series Rakının Almanya’da tekrar lansmanını muvaffakiyetle gerçekleştirdiklerini belirtti. 

İlginizi Çekebilir;  Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %38,21, aylık %3,92 oldu

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.