Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Ucuz ve sağlıklı İzmirli ürünleri halkın sofrasında

Ucuz ve sağlıklı İzmirli eserleri halkın sofrasında

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda yerli üreticinin alın teriyle doğan İzmirli markasını, kentliler kısa müddette benimsedi. Halkın Bakkalı/Halkın Kasabı raflarında yer alan et, süt ve karakılçık eserlerini sofralarına taşıyan yurttaşlar İzmirli eserlerinin ABD’deki market raflarında yer almasından duyduğu gururu lisana getirdi. 

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in “İzmir’in küçük üreticisini ihracatçı yapma” amacıyla hayata geçirdiği “İzmirli” markalı eserler, kısa müddette beğeni toplayarak sofralarda yerini aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki İzTarım A.Ş. tarafından küçük üreticiden alınan et, süt ve karakılçık eserleri, katma pahası yüksek eserlere dönüştürülerek İzmirli markasıyla piyasaya sürüldü. Amerika ve Kanada başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen İzmirli eserleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin halka sağlıklı, ucuz ve emniyetli besin ulaştırmak için hayata geçirilen ve sayısı gezici otobüsle 12’ye ulaşan Halkın Bakkalı/Halkın Kasabı mağazalarında da ilgi görüyor. 

İzmirli ürünlerine www.izmirliden.com sitesinden de ulaşılabiliyor.

“Amerika her eseri kabul etmez”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulu lider Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her fabrika bir kaledir” kelamından hareketle geçen ay kapılarını açtığı Bayındır 100. Yıl Süt Sürece Fabrikası’nda üretilen İzmirli markalı peynirleri tüketen Sabri ve Vahide Oral çifti, “Çok yeterli bir uygulama oldu. İzmirli markalı eserlerin daha da yaygınlaşmasını ve çeşitlerin artırılmasını istiyoruz” dedi. Süt fabrikasının açıldığını yeni öğrendiklerini söyleyen Oral çifti kelamlarına şöyle devam etti: “İnek sütü yerine keçi sütü ve koyun sütünü arıyorduk; Halkın Bakkalı’nda bulduk. Bundan sonra da buradan alacağım. Yeniden etlerin görünümü de çok hoş. Geçmişte TANSAŞ’ı kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, artık Halkın Bakkallarını kurdu. Halka ucuz ve kaliteli besin sunuyorlar. Herkese tavsiye ediyoruz. Bizim kızımız yurt dışında yaşıyor, orada da gördük. Amerika’da bu eserlerin gitmesi Türkiye için övünç kaynağıdır. Amerika her eseri kabul etmez, çok tahlil yaparlar. Çok uygun olmuş.” 

İlginizi Çekebilir;  Küçükçekmece'den Atatürk'ün anısına sanatla saygı

“Eskiden TANSAŞ, artık Halkın Bakkalı var”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in kooperatifçilik modelinin Halkın Bakkalı’ndan Halk Konut’a kadar birçok alanda hayata dokunduğunu tabir eden Sinan Meblağ, “İzmirli eserlerinin Amerika’ya gitmesi çok hoş oldu. Bizim için de bir gurur kaynağı oldu. Bugün sütün maliyeti fazla olduğu için peynirler de değerli. Ancak biz uygun fiyatla ulaşabiliyoruz. Kaliteli peynirler var. Eti de Halkın Bakkalı’ndan alıyoruz. Belediyenin faaliyetlerini çok beğeniyorum. Bu eserlerde olduğu üzere belediyenin depremzede meskenlerini de kooperatifle yaptığını gördüm. Çok hoşuma gitti. Beşerler çaresiz kaldı, meskenleri yıkıldı. Müteahhitlerin yüksek maliyet çıkartmasına rağmen belediye müteahhitlik yapıyor. Kooperatifleşmeyle beşerler memnun oluyor. Toplumsal belediyecilik denilen şey de budur. Alım gücü düşük olan insanları müdafaaya yönelik bir faaliyet var. İzmir’de evvelce TANSAŞ’ımız vardı, artık Halkın Bakkalımız var” diye konuştu. 

“Emekli Halkın Kasabı’nda uygun ve sağlıklı et yiyor”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ödemiş Et Entegre Tesisi’nde yerli besiden hazırlanan ve uygun fiyatla Halkın Kasabı reyonlarında yerini alan et eserlerini tüketen Aytekin Karabacak, “Ucuz, kaliteli ve pak et var. Bu yüzden tercih ediyorum. Gerisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin olması değerli bir tercih nedeni. Daha da yaygınlaşmasını istiyoruz. Zira bugün Tarım ve Kredi Kooperatifleri diyorlar, gidiyoruz, fiyatların market raflarından bir farkı yok. Halkın Bakkallarında ise oldukça bir fark var. Hiç olmazsa o parayı öteki yerlerde kullanıyoruz. Ben emekli memurum. Emekli beşerler et eserlerini artık güç yiyor. Halkın Kasabı’yla artık uygun fiyatlı et yiyebiliyoruz” dedi.

“Tunç Soyer’i takdir ediyoruz”

Nevval Eşki, “Tunç Soyer’i çalışmalarından ötürü çok takdir ediyoruz. Çok düzgün şeyler yapıyor. Geleceğe yönelik hizmet yaptığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Fatma Arı ise “Tunç Soyer’e teşekkür ediyoruz. Halkın Bakkallarını açtı açalı buradan alışveriş ediyoruz. Çok da hoş eserleri var. Herkese tavsiye ediyoruz” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Dirençli kent için 22 bin test yapıldı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.