Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Türkiye’de 1.000’inci mağazasını açan CarrefourSA ‘Türkiye için Doğrusu’ diyor  

Türkiye’de 1.000’inci mağazasını açan

CarrefourSA ‘Türkiye için Doğrusu’ diyor

 

Sabancı Topluluğu şirketi olarak 30 yıldır Türkiye’de mahallî üretime, tarıma, üreticiye, istihdama ve sürdürülebilirliğe yaptığı yatırımlarla 11 bine yakın şahsa istihdam sağlayan CarrefourSA, ekonomik ve toplumsal kalkınmaya öncülük ediyor. Cumhuriyetin 100. yılında 1.000 mağaza maksadına ulaşan şirket, Türkiye’nin her noktasında “Doğrusu CarrefourSA” demeyi sürdürüyor. 

 

 

Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusunun yaşandığı 2023’te Sabancı Topluluğu şirketi olarak Türkiye’de 30. yılını kutlayan CarrefourSA, 56 vilayette 1000 mağazası, 11 bine yakın çalışanı, 14 deposu, 8 bine yakın çiftçi ve üreticisiyle organize besin perakende dalında oyun kurucu ve öncü pozisyonunu sürdürüyor. Sürdürülebilir üretimi merkezine alarak, tarımdan balıkçılığa kadar pek çok alanda lokal üreticiye tüm gücüyle dayanak veren CarrefourSA, dijital alandaki yatırımlarıyla da Türkiye’de kıymet yaratma vizyonuyla çalışıyor. 

 

“Bu bir kalkınma seferberliği” 

Cumhuriyetin 100, CarrefourSA’nın 30. yaşında; Bursa’da açtıkları yeni mağazasıyla Türkiye’de 1.000 mağazaya ulaşmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, “Türkiye’de faaliyet gösteren ve bu toprakların insanıyla büyümeye devam eden bir şirket olarak, 30 yıldır “işin doğrusu’nun peşindeyiz. 1993’te İçerenköy’deki birinci mağazamızı açtığımız andan bu yana Türkiye’nin dört bir yanında; yanlışsız eseri, yanlışsız üreticiden, gerçek fiyata alarak müşterilerimize ulaştırıyoruz. Çalışarak ve üreterek kazanılan bir Cumhuriyetin öğretileriyle 30 yıldır attığımız her adımda pusulamız ‘Doğrusu’ “ dedi.  

 

“Büyük bir ekosistem yarattık” 

“Yerli üreticiye, girişimciye ve besinin geleceğine; özcesi Türkiye’ye kıymet katma vizyonuyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” diyen Kartallıoğlu, açıklamalarına şöyle devam ediyor:  “CarrefourSA olarak yatırımlarımızla birlikte 30 yılda büyük dönüşümlerden de geçtik. Bu dönüşümün odağında esnafımızdan girişimciye, lokal üreticimizden bayan emeğine, çalışanlarımızdan tedarikçilerimize, büyük bir ekosistem yarattık. Bu ekosistem içerisinde yeni jenerasyon perakende anlayışıyla erişebilirlik, dijital dönüşüm, çok kanallı perakendecilik ve CRM alanına yaptığımız yatırımlar da ehemmiyet kazandı. Yılda online ve fizikî mağazalarımızla 164 milyon ziyaretçiyi ağırlıyoruz. Son 3 yılda değişen alışveriş alışkanlıklarını öngörerek e-ticaret ve dijitalleşme üzerine yaptığımız yatırımlarla,  2023’ün birinci 6 ayında e-ticarette 1 milyona yakın yeni kartlı müşteri kazanarak 9,5 milyon sadakat kartlı müşteriye ulaştık. Müşterinin bağlantı kurmak istediği yerde olmalıyız’ bakış açısıyla yeni bağlantı kanallarını da dijitalleşme stratejimizin içine entegre ederek uçtan uca bir hizmet sunduk. Aslında CarrefourSA olarak 30. Yaşımızda ‘yenilenme, yatırım ve yeni iş modelleriyle büyümenin ön planda olduğu bir kalkınma seferberliği ortaya koyduk. Ve bu kalkınma seferberliğinde yalnız değiliz. Hayata geçirdiğimiz her yatırımda paydaşlarımızı, yol arkadaşımız olarak görüyor ve daima birlikte ‘Türkiye için Doğrusu’ demeye devam edeceğimizin taahhüdünde bulunuyoruz.”  

İlginizi Çekebilir;  Yüzülebilir Körfez yatırımları meyvelerini veriyor

 

“Yatırımlarımızla istihdam ve ekonomik kalkınma sağlıyoruz” 

Bu büyüme seyahatinde yatırımlarımızın bir öbür ayağı ise mağazalarımız diyen Kartallıoğlu Bursa’da açılışı gerçekleştirilen 1000’inci mağazayla ilgili şunları söyledi: “Mağaza açmak bizim için yalnızca müşterilerimizin muhtaçlıklarını karşıladığımız bir yatırım değil. Bu yüzden yılda yüzlerce mağaza açma maksadı yerine, muhtaçlığı karşılarken bulunduğu bölgeye istihdam ve ekonomik kalkınma sağlayan bir büyüme planıyla hareket ediyoruz. Önümüzdeki periyotta de büyüme stratejimize uygun olarak mağaza yatırımlarımız sürecek. Büyüme seyahatimizin her adımında, Cumhuriyetimizin temel bedellerine ve toprağımıza olan bağlılığımızla yürümeye devam edeceğiz.”  

 

“Esnaf ve girişimcilerimizle büyüyoruz” 

Türkiye’de 1000. mağazasının açılışını gerçekleştiren CarrefourSA, 2020 yılında hayata geçirdiği bayilik sisteminde de 300 bayiye ulaştı. Açılışta konuşan CarrefourSA Genel Müdür Yardımcısı Bulut Batum şunları söyledi: “Türkiye’de büyürken esnafımızı ve girişimcilerimizi kazanmak ismine hayata geçirdiğimiz bayilik sistemi, organize besin perakende dalının yanı sıra Türkiye iktisadı için de çok kıymetli. Dalımızın geleceği ve sürdürülebilirliği için değerli bir öncülük yaptığımız bu sistemin en büyük avantajı ise esnaf ve girişimcinin CarrefourSA’nın bölüm deneyimi ve Sabancı markasının gücünü ardında hissetmesi. Bunların yanında 30 yıllık bilgi birikimimiz, büyük satın alma gücümüz, lojistik ağımız, pazarlama marifetlerimiz ve güçlü teknoloji altyapımızı da esnafımız ve girişimcilerimizin hizmetine sunuyoruz.  Tüm paydaşlarımız için doğrusunu yapmak anlayışıyla hayata geçirdiğimiz sistemle hem müşterilerimizin CarrefourSA kalitesi ve tecrübesine erişimini kolaylaştırıyoruz hem de yerli girişimciye güçlü bir yatırım imkânı, bulundukları bölgeye ise istihdam fırsatı sağlıyoruz. Sistem içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliğine de değer veriyoruz.  Bayilerimizin 30’u bayan teşebbüsçüler tarafından işletiliyor. 3 yıl sonunda bayi sayımızı 1.000’e ulaştırmayı hedefliyoruz.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.