Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

TSB ‘Sigortacılığımızın 100 Yılı’nı Belgeliyor  

TSB ‘Sigortacılığımızın 100 Yılı’nı Belgeliyor

 

Türkiye Sigorta Birliği’nin Cüneyt Özdemir ve takımıyla hazırladığı belgesel çalışmasında sona yaklaşıldı. Ülkemizde sigortacılığın tarihinin anlatılacağı üretim, Cumhuriyet’in 100. Yılına bir armağan olacak.   

Sigorta dalının rehber kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Cumhuriyet’in 100. yılına kalıcı bir eser bırakmak için Cüneyt Özdemir ve takımıyla anlaştı. İmal, ülkemizde sigortacılığın tarihini belgelemek, bölümün ulusal iktisada ve vatandaşlara olan yararını vurgulamak maksadı taşıyor. Gazeteci ve programcı Cüneyt Özdemir ve grubunun hazırladığı belgesel Türkiye’nin 100 yıllık sigortacılık mirasını anlatıyor.

Cengiz Akatlı, Servet Gürkan, Ahmet Cafer Çelebiler, Mehmet Aydoğdu, Barbaros Yalçın, Alaattin Büyükkaya üzere bölümün önde gelen isimlerinin ve tarihçilerin görüşlerine yer verilen belgesel hakkında konuşan Cüneyt Özdemir, “Türkiye’nin sigorta ile macerasını, sigortacılığın yüz yıllık geçmişini, özel kıssalarla ve farklı anılarla anlatacağız” dedi.

Cumhuriyet’in 100. Yılını coşkuyla kutladığımız bu günlerde ülkemize sigortacılık alanında kalıcı bir eser daha bırakmak için bu belgesel projesine başlandığının altını çizen TSB Lideri Uğur Gülen şöyle konuştu: 

“Ülkemizin ulusal iktisadı ya da öbür bir deyişle vatandaşlarımızın refahı, gelecek garantisi için faaliyet gösteren bir kesimiz. 100 yıllık esaslı bir geçmişe sahip olmaktan ve Türkiye’ye hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Daha birçok 100 yıllarda hizmetlerimizi geliştirerek, çeşitlendirerek sunmaya devam edeceğiz. Bu belgeselle hem dalımızın hem de ülkemizin hafızasına bir not düşmek, sigortacılık alanındaki bu dokümanla kalıcı bir eser bırakmak istedik. ‘Sigorta Değer Bilmektir’ şiarıyla hareket eden TSB olarak tarihimize sahip çıkan, onun ‘kıymetini bilen’ ve geleceğe ışık tutacak bir projeye imza atmaktan memnuniyet duyuyoruz.” 

Türkiye Sigorta Birliği için Cüneyt Özdemir ve grubunun önderliğinde hazırlanan belgeselin birinci tanıtım görüntüsü Birliğin toplumsal medya hesabı üzerinden yayınlandı. 

İlginizi Çekebilir;  Türkiye'de modern hemşireliğin öncüsü Safiye Hüseyin Elbi EÜ'de "Belgesel Gösterimi" ile anıldı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.