Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Toçev, cumhuriyet’in 100.yılında 100 çocuk ile birlikte Atatürk’ün huzuruna çıktı

 TOÇEV, CUMHURİYET’İN 100. YILINDA 100 ÇOCUK İLE BİRLİKTE ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

 

Hayata geçirdiği projelerle, maddi yetersizlik sebebiyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklara maddi ve manevi manada dayanak olarak onlara ışık tutan TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıl dönümünde manalı bir tertibe imza attı. TOÇEV, Cumhuriyet’in 100. Yılında, 100 çocukla birlikte Atatürk’ün huzuruna çıktı.

“Okumak her çocuğun hakkıdır” sloganıyla 1994 yılında yola çıkan TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı), binlerce çocuğun hayatına dokunmaya, onların geleceklerini inşa etmelerine öncü olmaya devam ediyor. 

Bugüne dek yaptığı tüm projelerle çocukların şahsî ve toplumsal gelişimlerine dokunan TOÇEV, Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında pahalı ve bir o kadar manalı bir aktifliğe imza attı. TOÇEV, Cumhuriyet Bayramı’nda İstanbul, Samsun, Sinop, Adıyaman, Mardin ve Ankara’dan gelen 100 çocukla birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Çocuklar, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhını ziyaret ederken, Cumhuriyet’in mana ve kıymetini öğrendi. Ziyaretin devamında ise çocuklarla birlikte Cumhuriyet söyleşisi gerçekleştirildi. Aktiflik kapsamında ayrıyeten Atatürk’ün kurduğu Anadolu Medeniyetler Müzesi ile Kurtuluş Savaşı Müzesi de ziyaret edildi. 

 

TOÇEV İdare Konseyi Lideri Ebru Uygun, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, çocuklarımız ile Ata’mızın huzuruna çıkmak büyük heyecan ve memnunluk vericiydi. Gerçekleştirdiğimiz bu manalı ziyaretin, çocuklarımıza Cumhuriyet’in ruhunu ve Atatürk’ün değerini daha âlâ manaya fırsatı sunacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

Ziyarette, TOÇEV gönüllüleri ve proje destekçileri de çocuklara eşlik etti. 

TOÇEV Anıtkabir ziyareti, Hitay Vakfı, Givin.co, Amare Küresel, ISS Turkey, Çağ Çelik, Detaysoft, Mavi, Boyut Group, Can Hifi, Obilet ve Adil Işık Group sponsorluğunda gerçekleşti. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Kocaeli Büyükşehir'in Çocuk Korosu, şarkılarıyla geçmişe götürdü

Yoruma kapalı.