Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

TİKAV’dan Cumhuriyet’in 100’ncü Yılında Uluslararası Golf Turnuvası

Dünyada 130’dan fazla ülkede uygulanan ve ülkemizde Akfen Holding’in kurucusu olduğu Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sıhhat Vakfı (TİKAV) uyumunda düzenlenen 14-24 yaş aralığındaki gençlere yönelik istekli ferdî gelişim programı Milletlerarası Gençlik Ödül Programı, değerli bir tertibe konut sahipliği yapacak.

 

Dünyanın itibarlı golf turnuvaları ortasında gösterilen Edinburgh Dükü Kupası, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü kuruluş yılında ülkemizde de düzenlenecek.

 

Türkiye ayağı 20-22 Ekim’de Antalya’da gerçekleştirecek turnuvaya spor, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri ve yurtdışından sportmenler da katılacak. Turnuvadan elde edilecek gelir 6 Şubat Kahramanmaraş sarsıntılarından etkilenen gençlerin programa kazandırılması çalışmalarına kaynak olacak.

 

Dünyada 130’dan fazla ülkede uygulanan ve ülkemizde Akfen Holding’in kurucusu olduğu Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sıhhat Vakfı (TİKAV) koordinasyonunda düzenlenen 14-24 yaş aralığındaki gençlere yönelik istekli kişisel gelişim programı Uluslararası Gençlik Ödül Programı, 20’nci yılını arka arda hayata geçirdiği itibarlı etkinliklerle kutluyor.

Uluslararası Ödül Programı’nın Türkiye’de uygulanmasının 20’nci yılı nedeniylegeçen ay farklı programlarda Edinburgh Dükü Birleşik Krallık Prensi Edward’ıİstanbul’da ağırlayan TİKAV, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 kuruluş yılında önemli bir aktifliğe daha mesken sahipliği yapacak. 

Dünyanın itibarlı golf turnuvaları ortasında gösterilen ve bu yıl ilk kez takvimde Türkiye’nin de yer aldığı Edinburgh Dükü Kupası’nın (The Duke of Edinburgh Cup) Türkiye ayağı 20-22 Ekim’de Antalya’da gerçekleştirecek. Spor, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin oyuncu olacağı ve yurtdışından atletlerin da katılacağı Turnuva’dan elde edilecek gelir 6 Şubat Kahramanmaraş sarsıntılarından etkilenen gençlerin programa kazandırılmaları çalışmalarına kaynak olacak. 

Antalya Belek’teki Gloria Golf Resort otelinde gerçekleştirilecek Turnuva’nın finalistleri İngiltere’de düzenlenecek Edinburgh Dükü Kupası Dünya Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak. 

 

İlginizi Çekebilir;  TSB, 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi'nde 'Afetlere' Odaklanıyor

“CUMHURİYETİMİZİN 100’NCÜ YILINDA

PRESTİJLİ BİR GOLF TURNUVASI”

TİKAV İdare Konseyi Üyesi Pelin Akın Özalp, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü kuruluş yılında ve Milletlerarası Ödül Programı’nın Türkiye’de 20’nci yılını kutladığı 2023’de dünyaca bilinirliği olan golf turnuvasında Türkiye’nin birinci sefer yer alacak olmasının kendilerini gururlandırdığını belirtti.

Pelin Akın Özalp, “Cumhuriyetimizin 100’ncü yılına denk gelen hem yerli hem de yabancı oyuncuların uzunluk göstereceği bu milletlerarası turnuvayı ülkemizde düzenleyecek olmaktan ötürü çok memnunuz. Bu turnuvadan elde edilecek gelir, Türkiye özelinde, 6 Şubat’ta yaşadığımız Kahramanmaraş zelzeleden etkilenen gençlerin Memleketler arası Ödül Programı’na katılması çalışmalarına kaynak olacak.” diye konuştu.

Program’ın Türkiye koordinatörü TİKAV olarak Eylül ayında Edinburgh Dükü Prens Edward’ı İstanbul’da ağırladıklarını hatırlatan Pelin Akın Özalp, “Bu ziyaretin yarattığı farkındalık ile Memleketler arası Ödül Programı’nı kendi okullarında uygulamak isteyen kurumların ilgisi ile karşılaştık. Şimdiye kadar ulaştığımız 20 bin genç sayısını kısa vakitte daha da artıracağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

FİNALİSTLER WİNDSOR KALESİ’NDE

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Edinburgh Dükü Kupası, Milletlerarası Ödül Programı için düzenlenen itibarlı bir golf aktifliği olarak biliniyor. Turnuvanın dünyanın farklı ülkelerinde hayata geçirilen her farklı etabındaki finalistler, İngiltere’de düzenlenen Edinburgh Dükü Kupası Dünya Finalleri’ne katılmaya davet ediliyor. 

36 delikli Dünya Finali, Londra’ya yakın iki itibarlı golf alanında iki gün boyunca gerçekleşiyor. Ayrıyeten Windsor Kalesi’nde özel bir saha olan Kraliyet Hane Golf Kulübü’nün üyeleriyle ek bir dostluk maçı da oynanıyor. Ödül merasimi yemeği, Kraliyet Ailesi’nden isimlerin iştirakiyle Windsor Kalesi’nin düzenleniyor.

 

TÜRKİYE’NİN 34 ŞEHİRİNDE

FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

 Dünyada The Duke of Edinburgh’s International Award ismiyle yürütülen Uluslararası Ödül Programı, Türkiye’de kapsamını süratle genişletiyor.

Gönüllü Hizmet, Fizikî Gelişim, Marifet Geliştirme, Macera ve Keşif Yolculuğubölümleriyle tüm dünyada 14-24 yaş ortasındaki gençlerin ferdi gelişimine katkı yapmayı amaçlayan Uluslararası Ödül Programı, Türkiye’de kurumsal olarak 20 yıldır uygulanıyor. Programa Türkiye’den katılan genç sayısı 2023 yılıyla birlikte 20 bini aştı.

İlginizi Çekebilir;  Folk Müziğine Mitolojik Bir Yorum Getiren Faun, %100 Metal Katkılarıyla 26 Kasım'da Zorlu PSM'de!

Program, 2023 yılı başı itibariyle, Türkiye’de 147 aktif Ödül Merkezi, 8 binden fazla faal iştirakçisi, bini aşkın aktif gönüllüsü ile faaliyetlerine 34 ilde devam ediyor.

Program, gençlerin ferdî olarak kendilerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine, özgüven ve öz disiplin kazanmalarına destek olmayı hedefliyor.

 

 

Uluslararası Gençlik Ödül Programı-Türkiye Hakkında:

Uluslararası Gençlik Ödül Programı, birinci sefer 1956 yılında The Duke of Edinburgh’s International Award ismiyle Birleşik Krallık’ta Edinburgh Dükü Prens Philip’in dayanağı ile başlamış; bugüne kadar dünyada 130’u aşkın ülkede 13 milyondan fazla, ülkemizde ise 20 bini aşkın gence ulaşmıştır. Program, 14-24 yaş ortası gençlerin katıldığı şahsî gelişim programı “Uluslararası Gençlik Ödülü-Türkiye” olarak Türkiye’de 2003 yılında başladı. 2013 yılında, İngiltere Milletlerarası Ödül Vakfı (International Award Foundation) ile imzalanan Lisans Mukavelesi ile “The Duke of Edinburgh’s International Award-Türkiye” (DoEIA-TR) ismi altında TİKAV temsilinde hayata geçirilmeye başlandı. TİKAV, Türkiye’de Uluslararası Gençlik Ödül Programı’nı tanıtmaya, uygulamaya, denetlemeye ve sertifikalandırmaya yetkili kılınan tek kurumdur.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.