Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Tarımın Sultanları Bilgi Yarışması 23 Kasım’da Yapılacak

 

Tarımın Sultanları Bilgi Yarışı 23 Kasım’da Yapılacak

 

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenleyeceği “Tarımın Sultanları Bilgi Yarışması” 23 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek. Her mahalleden 3’er kişilik 1 ekibin katılacağı yarışta yer almak isteyen mahalleler 20 Kasım’a kadar müracaatlarını yapabilecek.

İnegöl Belediyesi’nin Dünya Bayan Çiftçiler Günü kapsamında daha evvel 2 kere gerçekleştirdiği ve renkli manzaralara sahne olan Tarımın Sultanları Bilgi Yarışı, bu yıl 3’üncü kere düzenlenecek. İnegöl tarımının gelişmesinde emeği büyük olan bayanlara yönelik yapılan müsabakaya, bu yıl da yeniden her mahalleden en fazla 3 bayanın yer alacağı gruplar katılacak. Birinci 2 yılında büyük bir çekişmeye sahne olan müsabakanın bu yıl da renkli ve eğlenceli bir gün yaşatmasını sağlaması hedefleniyor.

TARIMIN MAHARETLİ ELLERİ YARIŞACAK

Tarımın Sultanları Bilgi Yarışı, yapılan birinci duyurularda 15 Ekim Dünya Bayan Çiftçiler Günü kapsamında 15 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecekti. Lakin köylerde hasat periyodunun devam etmesi ve iş yoğunluğu nedeniyle gelen talep üzerine yarış Kasım ayına ertelendi. Yapılan istişareler sonucunda Tarımın maharetli ellerinin bilgilerini yarıştıracağı Tarımın Sultanları Bilgi Müsabakasının 23 Kasım Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

BAŞVURULAR 20 KASIM’A KADAR YAPILABİLECEK

Yarışmaya katılmak isteyen mahalleler, müracaatlarını 20 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar İnegöl Belediyesi, Cerrah Ek Hizmet Binasında Muhtarlık İşleri Müdürlüğüne yapabilecek.

BAŞKAN TABAN’DAN DAVET

İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, Tarımın Sultanları Bilgi Yarışı öncesi tüm mahallelere davette bulunarak vatandaşları yarışa davet etti. Lider Taban, “Tarım kenti İnegöl’ümüzün maharetli elleri bayan çiftçilerimizin bilgilerini yarıştıracağı Tarımın Sultanları Bilgi Yarışının 3’üncüsünü düzenliyoruz. Tarım bölümünün vazgeçilmez ögesi bayan çiftçilerimiz bizim için çok değerli. Bayanlar, hayatın her alanında var oldukları üzere tarım kesiminin de vazgeçilmez bir modülü. Bu nedenle onlara bu alanda müspet ayrımcılık yapmaktan çekinmiyoruz. Maharetli elleriyle kentimizin bereketli topraklarını işleyip İnegöl’ümüzün bu alanda öne çıkmasını sağlayan bayan çiftçilerimizi bir defa daha hürmetle selamlıyorum. Bu vesileyle aslında 15 Ekim Dünya Bayan Çiftçiler Günü kapsamında daha evvel düzenlemek istediğimiz lakin hasat devri devam ettiği için ertelenen Tarımın Sultanları Bilgi Yarışı 23 Kasım günü gerçekleştireceğiz. Tüm mahallelerimizi yarışa davet ediyorum” dedi.

23 KASIM PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK

Yarışma vesilesiyle günlük hayatın yanında ziraî işlerde de emek sarf ederek yorulan bayanları bir nebze olsun dinlendirmek, eğlenip gerilim atmalarını sağlamak, tıpkı vakitte bilgilerini tazeleyip rekabet etme talihi vermek ve en değerlisi bir ortaya gelerek kaynaşmalarını sağlamak istediklerini belirten Lider Taban, “Bu yıl da birinci 2 yarışta olduğu üzere çiftçi bayanlarımızın istek göstereceği bir tertip olmasını umuyoruz. Mahallelerimizin 3 şahıstan oluşan kadrolar ile temsil edileceği yarışta, her mahalleden bir kadro yer alabilecek. Tarımın Sultanları Bilgi Yarışı 23 Kasım’da saat 10.00’da tekrar her zamanki yerinde, Beşinci Mevsim Kültür Merkezi’nde yapılacak. Evvelki yarışlarda olduğu üzere tekrar renkli ve eğlenceli bir müsabaka olması için ben tüm mahallelerimizden bayanlarımızı yarışa katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

SON MÜRACAAT 20 KASIM

Ödüller hakkında da bilgi veren Lider Taban, şöyle devam etti: “Maksadımız eğlenmek, fakat burada emek verip dereceye giren kadrolarımızı ve mahallelerimizi ödüllendirmek istiyoruz. Müsabaka müracaatları 20 Kasım Pazartesi gününe kadar Cerrah Ek Hizmet Binamızda bulunan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne yapılacak. Müsabakada birinci 3’e giren gruplarımıza toplamda 22 bin 500 TL ödül takdimimiz olacak. 1’inciye 10.000 TL, 2’nciye 7.500 TL ve 3’üncüye ise 5.000 TL ödül verilecek.”

İlginizi Çekebilir;  Başkan Altay: "İtfaiyecilerimiz Toplumumuza Güç ve Umut Vermektedir"

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.