Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Sürdürülebilir bir yaşam için şehre dönüş Şişli’de

Şişli Belediyesi ve Kanyon bugüne kadar sürdürülebilirlik alanında attığı öncü adımlara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yeni bir konsept ile açılışı gerçekleşecek olan Büyükdere projesi ve dopdolu aktiflik programı için 7-10 Eylül tarihlerinde Kanyon’da buluşuyoruz.

Sürdürülebilirlik ile ilgili çalışmalarıyla ön plana çıkan Şişli Belediyesi, imzaladığı Başkanlar Mukavelesiyle (Covenant of Mayors) 2030 yılına kadar Şişli’deki sera gazı emisyonunu %40 oranında azaltmayı taahhüt ederek; asbest kontrolü, gürültü kontrolü, koku kontrolü, atık ilaç bertarafı ve atık toplama projeleri ile tüm İstanbulluları bilinçlendirmeye devam ediyor. Şişli Belediyesi 2020 yılında başlattığı Komşu Kart projesiyle meskenlerden topladığı ambalaj atıklarıyla sürdürülebilir bir dünyaya büyük katkı sağlıyor. Belediye, 2021 yılından bu yana meskenlerden topladığı 1.460 ton atık sayesinde 2 bin 271 ton eşdeğer karbon salınımını engelleyerek, 2 bin 207 aracın eksiltilmesini sağladı. Toplanan 532 ton kağıt atığını ise geri dönüşüme kazandırarak 9 bin 44 adet ağacı kesilmekten kurtardı.

2013 yılında “Yeşil Bina” derecelendirme sistemi “Breeam” tarafından “Olağanüstü (Outstanding)” düzeyinde belgelendirilen ve sürdürülebilirlik alanındaki yatırımlarıyla öncü olan Kanyon, Şişli Belediyesi iş birliğiyle konuklara eğlenceli tecrübeler yaşatırken, sürdürülebilir ömür şuuru oluşturmanın altını bir sefer daha çiziyor.

Bu aktiflik ile Büyükdere proje alanının yeşil dokusunu artırmak için bu alana özel hazırlanan peyzaj tasarımı, bitkilendirme çalışmaları, Şişli Belediye Lideri Muammer Keskin’in iştirakiyle 7 Eylül’de Kanyon konuklarının ve tüm İstanbulluların kullanımına açılacak. 

 

Sürdürülebilir ömür atölyeleri ile öğrenmeye ve değişime davetlisiniz!

Sürdürebilirlik ve özgünlük unsuruyla kendini multi disipliner sistemlerle söz eden İstanbul merkezli bir marka olan Alt Üst ile Redesign Atölyesi, alışveriş sistemiyle eğitim, sıhhat, sokak hayvanları üzere mevzuların güzelleştirilmesine dayanak olan ve sürdürülebilir dokumacılık tüketimi anlayışını benimseyen Givin ile İleri Dönüşüm Atölyesi,  Japon ideolojisinin yalınlığını ve israfın yerine dönüşümü vurgulayan Kintsugi ideolojisi üzerine atölyeler düzenleyen Gülbin Tanır ile Kintsugi Atölyesi, Baş Dergisi’ndeki karikatürleri ile tanınan genç ve yetenekli sanatçı Cem Güventürk ile Yaratıcı Geri Dönüşüm Atölyesi, 2012 yılında, Aslı Alım tarafından on yıllık bir tutku, eğitim ve emeğin sonucunda kurulmuş olan lokal marka Homemade Aromaterapi ile Sürdürülebilir Kozmetik Atölyesi, eğitici ve öğretici kitaplarıyla 6-9 yaş çocuklara ilham olan Tırtıl Kids ile Oyun Tabanlı Sürdürülebilirlik Atölyesi: Dünyanın Geleceği ve çok daha fazlası 7 Eylül’de Kanyon’da!

İlginizi Çekebilir;  "Zeytinburnu El Emeği Günleri" Başladı

 

Müzik ve Cümbüş Dolu Bir Gün!

Evrencan Gündüz ve Uzaylılar isimli beş şarkılık birinci EP’sini 2017 yılında yayınlayan alternatif sahnenin en yetenekli ve genç isimlerinden Evrencan Gündüz Kanyon ziyaretçilerine müzik dolu bir gün yaşatacak.

 

Minik Kanyon severlere geri dönüşüm karnavalı sürprizi!

Kanyon, uzun bir tatil devrini geride bırakan, öğrenmeye ve yeni bilgilere heyecanlı olan çocukları 9-10 Eylül tarihlerinde eşsiz bir seyahate çıkarmaya hazırlanıyor. Kanyon’un minik konukları geri dönüşüm, sürdürülebilir ömür, atık üzere kavramları birbirinden farklı ve renkli tecrübe alanlarında keşfedecekler. Üstelik her tecrübenin sonunda onları sürpriz bir armağan bekliyor olacak!

Siz de 3 gün boyunca eğlenceli ve öğretici etkinliklere katılmak isterseniz 7-10 Eylül tarihlerini ajandanıza not etmeyi unutmayın!

Tüm etkinlikler fiyatsızdır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.