Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Su Fiyatı Uygulamasında 5 Kişi ve Üzeri Yaşayan Abonelerin Başvuruları Bekleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, hanede 5 kişi ve üzeri ikamet eden abonelerine, hanede yaşayan kişi sayısına nazaran su fiyatlandırmasında kademe uygulamasına devam ediyor. Hanede 1 ile 4 kişi ortasında ikamet eden aboneler ise mevcut olarak devam eden kademe uygulamasıyla birebir fiyatlandırma ile su kullanımına devam edecek. İnsani su tüketim endeksine nazaran ikamet adresinde kalabalık ailelerin su tüketiminin yüksek olması sebebiyle hanede 5 kişi ve üzeri yaşayan aboneler 12 metreküp kullanıma kadar 1. kademe fiyatından fiyatlandırılacak.

6 BİN 500 ABONE UYGULAMADAN FAYDALANDI
Kocaeli’de 917 bin abone ile 2 milyonu aşkın nüfusa sağlıklı ve kaliteli içme suyu ve atık su hizmeti veren İSU Genel Müdürlüğü, abonelere yönelik toplumsal dayanak projeleri ile katkı sağlamaya devam ediyor. Suyun tasarruflu kullanımını teşvik etmek emeliyle uygulanan kademeli fiyat uygulaması, İSU Genel Müdürlüğü 2023 Yılı Birinci Olağan Genel Kurulu’nda alınan karar ile birlikte hanede yaşayan kişi sayısına nazaran belirleniyor. Hanede yaşayan kişi sayısı ile birlikte tüketim oranının artması sebebiyle vatandaşların artan tüketimleri göz önünde bulundurularak 5 kişi ve üzeri ikamet eden aboneler 12 metreküpe kadar 1. kademe su fiyat tarifesinden fiyatlandırılacak. Uygulama faaliyete geçtiği andan itibaren Kocaeli geneli 6 bin 500 abone kademeli fiyat uygulamasından faydalandı. Toplamda 125 bin hanenin uygulamadan faydalanması bekleniyor. Daha fazla abonenin faydalanması beklenilen uygulamada müracaatlar devam ediyor. Uygulamadan yararlanmak isteyen aboneler süreçlerini çevrim içi (online) olarak kolay bir formda yapabiliyor.

KİŞİ SAYISINA NAZARAN KADEME DURUMU DEĞİŞİYOR
Hanede 5 kişi ve üzeri ikamet eden aboneler 2. kademe fiyat tarifesine 12 metreküp ve üzeri kullanımlarda geçecek. Bu kapsamda; hanede 5 kişi ikamet edenler 12 metreküp, 6 kişi yaşayanlar 14 metreküp, hanede 7 kişi ve üzeri yaşayan aboneler ise 15 metreküp kullanımdan sonra 2. kademe uygulamasına geçecekler. Hanede 1 ile 4 şahsa kadar ikamet eden abonelerde mevcut tarifelerinde bir değişiklik olmayacak. 10 metreküp kullanımdan sonra 2. kademe fiyat tarifesinden fiyatlandırılmaya devam edecek.

İlginizi Çekebilir;  Marka Kopyalamanın Tehlikeleri: Şirketinizin İtibarını Webde Marka Adınızın Yasadışı Kullanımından Nasıl Korursunuz

İSU.GOV.TR ÜZERİNDEN MÜRACAAT YAPILIYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lideri Tahir Büyükakın’ın öncülüğünde hayata geçirilen su fiyatlarında kademe uygulamasında abonelere yönelik kolaylıklar sunuluyor. Hanede 5 kişi ve üzeri yaşayan aboneler, şubeye gitmeden de isu.gov.tr adresi üzerinden “Sanal Şube”/ “Abonelik İşlemleri”/ “Kademe Değişiklik Talebi” adımlarını takip ederek çarçabuk süreçlerini tamamlayabiliyor. Böylece aboneler, kademeli fiyat uygulamasından şubeye gitmeden de web sitesi üzerinden çevrim içi (online) olarak süreçlerini basitçe yapabiliyor. Çevrim içi (online) süreç yapmayı tercih etmeyen vatandaşlarımız, ilçe şube müdürlüklerimizden rastgele bir dokümana gerek duymadan işçilerimizin dayanağı ile müracaatta bulunabiliyorlar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.