Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Sistem Global’in yurt dışı açılımındaki yeni durakları Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu

Teknoloji, mühendislik ve üretim şirketleri başta olmak üzere, katma pahalı üretim hedefleyen her ölçekten şirkete profesyonel hizmetler sunan Sistem Küresel, İngiltere, Almanya, Singapur ve Belçika’dan sonra büyümesini sürdürerek Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne açıldı.

Şirketlere Vergi, Hukuk, Küreselleşme, Ar-Ge ve Patent alanlarında büyüme odaklı iş danışmanlığı ve servisleri sunan Sistem Global’in yurt dışı açılımındaki yeni durakları Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu. Sistem Küresel müşterilerinin, Avrupa ve Körfez ülkelerindeki ticaret fırsatlarına erişimini kolaylaştırmak emeliyle Amsterdam’da ve Dubai’de ofis açtığını duyuran şirket, bu yeni merkezleri sayesinde, müşterilerine sunduğu küreselleşme, yeni pazarlara giriş, ihracat geliştirme ve büyüme hizmetlerinin kapsamını genişletmeyi hedefliyor.

Hollanda’da ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet göstermek isteyen her ölçekten şirket için pazara giriş stratejilerinin belirlenmesi, şirket kuruluşu, uçtan uca lokalleşme hizmetleri, Hollanda ve Dubai başta olmak üzere Avrupa ve BAE pazarlarında iş geliştirme hizmetleri sunan Sistem Küresel, bu alanlardaki çalışmalarıyla birebir vakitte Türkiye ile Hollanda ve Dubai pazarları ortasındaki ikili ticaretin artırılması ve ihracatın geliştirilmesi için değerli bir misyon üstleniyor. 

“Küresel markalarla rekabette kararlıyız”

Konuya ait açıklamada bulunan Sistem Küresel Vergi ve Finansal İdare Danışmanlığı Lideri ve Ortağı Dava Şengül, “Sistem Küresel olarak kurulduğumuz günden beri, başta KOBİ’ler olmak üzere katma pahalı üretim hedefleyen her ölçekten şirkete sunduğumuz büyüme odaklı iş danışmanlığı ve servisleri ile Türkiye genelinde en yaygın danışmanlık şirketi olmayı ve bu başarıyı küresele taşımayı hedefledik. Bu gayeye erişirken asıl kıymetin paydaşlarımızla birlikte büyümekten geçtiğine inandık. Bugüne dek 10 binden fazla şirketin yanında olduk. Bu şirketlerin ortasında mikro işletmeler, start up teşebbüsleri, KOBİ’ler, OBİ’ler, büyük ölçekli kurumsal yapılar, 20 yıldan fazla müddettir bizimle çalışan ve halka arz süreçlerinde dahi yanında oluğumuz birçok müşterimiz var. Özcesi, 27 sene evvel Türkiye’de doğan Sistem Küresel markasının, profesyonel hizmetler ve idare danışmanlığı kesiminin dünyaca ünlü global markalarıyla rekabet eden milletlerarası bir marka kıymetine erişmesi için yıllar evvel birinci yurt dışı ofisimizi Brüksel’de açtığımız zamanki kararlılığımız bugün güçlenerek devam ediyor. Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yeni merkezlerimiz, bu alandaki yatırımlarımızın kıymetli bir etabı. Hem Türkiye’deki müşterilerimizin küreselleşme süreçleri için hem de Türkiye pazarının milletlerarası firmalara sunduğu fırsatları dünyaya daha düzgün anlatmak için kritik kıymet arz eden bu merkezlerde, tecrübeli uzman takımımız ve yenilikçi yaklaşımımızla Türkiye ismine katma paha üretmek hedefiyle var gücümüzle çalışacağız” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Muğla Büyükşehir 3 Kooperatifle daha Güçbirliği için İmzaları Attı

“20’den fazla dalda ihracat danışmanlığı hizmetleri veriyoruz”

Sistem Global’in şirketlere sunduğu ihracat ve küreselleşme hizmetleri hakkında bilgi veren Şengül, “Londra, Berlin, Singapur, Brüksel, Amsterdam ve Dubai ofislerimiz ile bu bölgelerdeki pazarlarda faaliyet yürütmenin yanı sıra ofisimizin bulunmadığı ülkelerdeki partnerliklerimizle de 3 kıtada 20’ye yakın ülkede faal hizmet veriyoruz. İnşaat ve yapı gereçleri, kimyevi eserler, iç ve dış dekorasyon materyalleri ve dokuma başta olmak üzere 20’den fazla kesimde ihracat danışmanlığı hizmetleri veriyoruz. İhracatla büyümek isteyen şirketler için 27 yıllık know-how birikimimiz ile tasarladığımız uçtan uca hizmetlerimizle paydaşlarımızın sağlam bir yol arkadaşı oluyoruz. Sadece son 2 yılda, çoğunluğu İngiltere’de olmak üzere 60’ın üzerinde şirketin yurt dışı şirket kuruluşunu gerçekleştirerek milletlerarası arenaya adım atmasını sağladık. Yeniden 2021’den bu yana, ortalarında start-up ve scale-up’ların, KOBİ’lerin ve büyük Türk markalarının bulunduğu 100’ün üzerinde firmanın globalde var oluşuna takviye olduk. Tüm çalışmalarımızda uzun vadeli sürdürülebilir büyümenin gerektirdiği sağlıklı bir süreç idaresi sağlamanın yanı sıra sonuç odaklı ilerliyoruz. Örneğin yeni bir pazara giriş yapan firmaların ortalama olarak, birinci 6 ayda birinci siparişlerini almalarını sağlıyoruz” dedi.  

Sistem Küresel Hakkında: 

Sistem Küresel Danışmanlık, teknoloji, mühendislik ve üretim şirketleri başta olmak üzere, start-up’lardan milletlerarası firmalara kadar her ölçekten şirkete profesyonel hizmetler sunan danışmanlık şirketidir. 27 yıldan beri 10 binden fazla şirketin sürdürülebilir bedel üretimine katkıda bulunan Sistem Küresel Danışmanlık, Vergi, Hukuk, Küreselleşme, Ar-Ge ve Patent alanlarında hizmetler sunmaktadır. Türkiye’de 9 farklı kentte, 550’den fazla uzmanı ile hizmet veren Sistem Küresel Danışmanlık, milletlerarası ekosistemdeki faaliyetlerini Londra, Berlin, Singapur, Brüksel, Dubai ve Amsterdam ofisleri üzerinden yürütmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.