Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Sistem Global, Hollanda merkezli teknoloji şirketi Move Mobility’ye ortak oldu

Sistem Küresel, Hollanda merkezli teknoloji şirketi Move Mobility’ye ortak oldu

Katma kıymetli üretim hedefleyen şirketlere profesyonel hizmetler sunan Sistem Küresel, akıllı ulaşım, mobilite ve coğrafik bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren Hollanda merkezli Move Mobility’ye ortak olduğunu duyurdu. 

Teknoloji, mühendislik ve üretim şirketleri başta olmak üzere, katma pahalı üretim hedefleyen şirketlere büyüme odaklı iş danışmanlığı ve servisleri sunan Sistem Küresel, Türkiye’nin akıllı kentler ve sürdürülebilir ulaşım planlaması alanındaki gelişimini destekleyecek kıymetli bir stratejik iştirake imza attı. Hollanda merkezli Move Mobility’ye ortak olan şirket, bu yeni yatırımıyla Türkiye’nin sürdürülebilir kentsel gelişimine sürat kazandırmayı ve yurt dışında bilhassa Avrupa Birliği, Afrika, Orta Doğu, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetleri’nde akıllı şehircilik ve mobilite alanlarında ses getirecek projeler hayata geçirmeyi hedefliyor.

2012 yılından bugüne akıllı şehircilik ve mobilite kesiminde faaliyet gösteren Move Mobility, Hollanda’daki merkezi üzerinden Avrupa Birliği bölgesinde, Uganda, Meksika ve Irak üzere birçok ülkedeki temsilcilikleri üzerinden ise dünyanın farklı bölgelerinde kamu – özel bölüm iş birlikleri geliştiriyor. 

Konuya ait açıklamada bulunan Sistem Küresel ortaklarından İskender Leblebici, “Sistem Küresel olarak uzun yıllardır uygulamakta olduğumuz küreselleşme stratejimiz doğrultusunda, çeşitli alanlarda teknoloji ve inovasyon odaklı iş modelleri geliştiriyoruz. Akıllı kentler ve sürdürülebilir ulaşım dikey odaklarımızdan biri ve 2019 yılından beri bu alanda faaliyet ve teşebbüslerde bulunuyoruz. Bu doğrultuda, kendi ekosistemimiz bünyesinde başlattığımız teşebbüslerin yanı sıra hali hazırda kendini ispatlamış şirketlerle de iştirakler kuruyoruz. Sürdürülebilir katma bedel üretimini önceliklendirdiğimiz bu paydaşlıklar sayesinde küresel ölçekte, daha büyük fırsatlar yaratmayı amaçlıyoruz. Move Mobility ile başlattığımız bu stratejik paydaşlık kapsamında ise ülkemizin akıllı kentler ve ulaşım planlaması alanındaki gelişimini hızlandırmayı ve sürdürülebilir kentsel dönüşümün itici gücü olacak örnek projeler hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bugün sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde akıllı şehircilik ve ulaşım planlaması hususları, göç, ağır nüfus, afet idaresi, çevresel sürdürülebilirlik ve toplumsal refah üzere birçok bileşenin tesiriyle giderek ehemmiyet kazanıyor. Move Mobility ve Sistem Küresel iştirakinin, akıllı kent ekosistemi ve sürdürülebilir ulaşım yatırımlarında dünyaya örnek teşkil edecek kamu – özel bölüm iş birliklerine vesile olacağına, bu alana yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Anadolu Efes'in sosyal fayda projelerine Altın Pusula'dan iki ödül!

Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Sistem Küresel ve Move Mobility’ye emanet

Açıklamasında Sistem Küresel ve Move Mobility’nin başka yurt dışı ortaklarıyla birlikte değerli bir muvaffakiyete imza atarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının mukavele makamı olduğu, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından IPA programı kapsamında finanse edilen Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı’nın (Düzce SUMP) ihalesini kazandığını söz eden Leblebici, “Düzce’nin yaşanabilirliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak için daha inançlı, yeşil, çevreci, pak, erişilebilir ve ekonomik bir ulaşım sistemi oluşturmak gayesiyle desteklenen Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı’nı, iştirakimizin en kıymetli projelerinden biri olarak görüyoruz. Bu proje, Düzce’nin ulaşımına yapılacak katkıların yanı sıra başka kentlere de ilham kaynağı olacak bir muvaffakiyet hikayesini temsil ediyor. Move Mobility firmamız ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da birlikte yürüttüğümüz ve memleketler arası kuruluşlar tarafından desteklenen çok sayıda projeye, ülkemizde de bir projeyi eklemiş olmak hakikaten gurur verici. Önümüzdeki periyotta de bu projelerin sayısını artırarak akıllı kentler ve sürdürülebilir ulaşım alanındaki deneyimimizi farklı ülkelere de aktarmayı amaçlıyoruz” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.