Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Sezai Karakoç Yeti Bilgi Yarışmasına 83 takım katıldı

16-19 Kasım tarihleri ortasında Milletlerarası Sezai Karakoç Günleri düzenleyecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, öncesinde farklı etkinliklere imza atıyor. Bu kapsamda Kocaeli Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüyle birlikte ‘Sezai Karakoç Yeti Bilgi Yarışması’ düzenlendi. Yarı finalistleri belirlendiği yarışın finali 16-19 Kasım tarihleri ortasında Milletlerarası Sezai Karakoç Günlerinde yapılacak.

 

SEZAİ KARAKOÇ GÜNLERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 16 Kasım 2021 yılında ortamızdan ayrılan Türk edebiyat ve fikir dünyasının kıymetli isimlerinden biri olan Sezai Karakoç ismine 16-19 Kasım tarihleri ortasında Milletlerarası Sezai Karakoç Günleri gerçekleştirecek. Sezai Karakoç’un fikirleri farklı başlıklar altında müzakereye açılacağı aktiflik öncesinde farklı çalışmalarda yapılıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Kocaeli Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünün dayanağıyla ‘Sezai Karakoç Yeti Bilgi Yarışması’ düzenlendi.

 

ÖĞRENCİLER SEZAİ KARAKOÇ’UN ÜÇ KİTABINI OKUDU

İzmit Atılım Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen ‘Sezai Karakoç Yeti Bilgi Yarışması’ 3 kategoride gerçekleştirildi. Kadrolar 2 öğretmen ve 1 danışman öğretmen tarafından oluşturuldu. Okulların oluşturduğu kadrolarda yer alan öğrenciler Sezai Karakoç’un Diriliş Kuşağının Amentüsü, Yitik Cennet ve Hızırla Kırk Saat kitaplarını okuması istendi.

 

3 KATEGORİDE BİLGİ YARIŞMASI

Gençlerin Sezai Karakoç’u öğrenmesi için yapılan bilgi müsabakasına 83 ekip katıldı. 3 kategoride gerçekleştirilen aktifliğin bilgi yarışında Sezai Karakoç’un hayatı ve yapıtları, Tabu Müsabakasında Sezai Karakoç’un yapıtlarında yer alan kavramları, Söz Oyunu kategorisinde ise Sezai Karakoç’un sözlerin yer aldığı sorular öğrenciler tarafından cevaplandı.

 

FİNAL KONGRE MERKEZİNDE

Öğrencilerin yaratıcılık başta olmak üzere eleştirel fikir, grup çalışması ve bağlantı kurma marifetlerini geliştirmek için düzenlenen ‘Sezai Karakoç Yeti Bilgi Yarışmasında’ 4 ekip finale kaldı. Yarışın finali 16-19 Kasım tarihleri ortasında düzenlenecek olan Milletlerarası Sezai Karakoç Günleri kapsamında 15 Kasım Çarşamba günü saat 13.00 da Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilir;  Miniklerden yıl sonu mezuniyet gösterisi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.