Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Setur, Turizmde Trendleri Paylaştı

Koç Topluluğu şirketlerinden Setur; Temmuz-Ağustos ve Eylül ayları online kanallar seyahat trendlerini açıkladı. Setur.com.tr ve Setur taşınabilir bilgilerine nazaran tatil severlerin en çok arama yaptıkları bölgeler Antalya, Bodrum, Marmaris oldu. Yurt içinde Likya, yurt dışında ise Balkan çeşidi en çok tercih edilen çeşitler olarak ön plana çıktı. En fazla seyahat eden tatil severler ise çocuklu aileler ve çiftler oldu.

 

Müşteri memnuniyetinde üst üste 3. kere turizm kesimi birincisi* olan Setur, Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan, turizmde seyahat trendlerini paylaştı. Setur.com.tr ve Setur taşınabilir uygulamasını ziyaret eden tatil severin favori konaklama destinasyonları Kemer, Alanya ve Bodrum oldu. En fazla rezervasyon yurt içi oteller ve yurt dışı cinsler için gerçekleşti. En fazla seyahat edenler; çocuklu aileler, çiftler ve yetişkin kümeler halinde sıralanırken, rezervasyon en çok 3 ve 4 gecelik konaklamalar için yapıldı. 

 

Ege ve Akdeniz’e büyük ilgi

 

Yaz aylarının uzamasıyla birlikte Eylül ayı tatil programlarının ağır geçtiği 2023 yılında, Setur bilgilerine nazaran deniz, kum, güneş ve cümbüş vaat eden Ege ve Akdeniz rotaları en çok tercih edilen bölgeler oldu. Antalya, Bodrum ve Marmaris en fazla arama yapılan yerler olarak dikkat çekerken yurt içi cinslerde ise masmavi denizleri, eşsiz tabiat ve kadim kültürleri görme imkanı yaratan Likya, Butik Doğu Karadeniz Yaylaları ve Butik Mardin Tipleri en çok tercih edilen tipler oldu. 

 

Yükselen yıldız: Vizesiz Balkan turları

 

Yurt dışında ise vizesiz olması, tarihi ve doğayı bir ortaya getirmesi ile 6 Ülke Balkan (Üsküp-Ohrid- İşkodra- Trebinje- Saraybosna – Belgrad) ve Büyük Balkan (Belgrad- Saraybosna – Mostar – Poçitel – Trebinje – Karadağ – Kotor – Budva – İşkodra – Ohrid – Üsküp) cinsleri en çok tercih edilen yurt dışı tipleri oldu. Egzotik Phuket çeşidi da Balkan tiplerinin akabinde ön plana çıktı. Yurt dışında en çok rezervasyon alan destinasyonlar ise mavinin tüm tonlarını içeren denizi ile Sharm El Sheikh, tabiatı, kültürü ve gece hayatıyla Amsterdam, kolay vize imkanı ve uygun fiyatları ile Rodos oldu. En çok arama yapılan cinsler ise İtalya, Mısır ve Balkan Çeşitleri olarak dikkat çekti.

İlginizi Çekebilir;  Bak-kadıköy yeni üyesi coco

Son dakika alımları dikkat çekti

 

Satın alım trendlerinde ise tatil severlerin değerli bir kısmı, sunulan avantajlı tekliflere, fiyat- performans otellerine ve son dakika fırsatlarına büyük ilgi gösterdi. Pek çok özelliği uygun fiyatlara sunan Setur, tatil severlerin tercihlerini belirledi. Farklı ödeme seçenekleri ve kampanyalarla, konuklarını hayallerindeki tatille buluşturan Setur, bu periyotta de ödeme kolaylığı sağlayan pek çok imkanla tatil severlerin tercihi oldu. 

 

*Müşteri memnuniyetinde kesim birinciliği, bağımsız araştırma şirketi SIA Insight’ın Eylül-Ekim 2022 periyodunda 1.507 iştirakçi ile, kantitatif araştırma yolları kullanılarak 9 turizm acentesi üzerinden bedellendirilen müşteri memnuniyet araştırmasının toplam memnuniyet endeksi sonucuna nazarandır. Bu sonuca nazaran Setur, 2020 yılından bu yana üç yıldır müşteri memnuniyetinde kesintisiz önder pozisyonda yer almaktadır. 

 

SETUR HAKKINDA

1965 yılında Koç Topluluğu bünyesinde kurulan Setur, turizm alanında yurt içi ve yurt dışına dönük çeşit operatörlüğü ile otel satışı, IATA uçak bileti satışı, vize hizmetleri, kongre ve seminer tertipleri ve yurt dışı eğitim başlıklarında hizmetler sunuyor.

 

Duty Free işletmeciliğinde Türkiye’nin en esaslı ve en yaygın markası olan Setur Duty Free, tüm yurda yayılan havalimanları, kara hudut kapıları ve deniz limanlarında yaklaşık 22 bin metrekarelik alanda, 21 bölge 56 mağazasıyla gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği yapmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.