Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Serdar Tuncer: Allah Kimseyi Evliya Etmesin

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Kocaeli Kitap Fuarı’nda konuşan şair, muharrir ve televizyon programcısı Serdar Tuncer, ‘’Rabbim kimseyi evliyalardan etmesin. Ancak evliyalara yakın etsin” dedi

 

YÜZÜNÜ GÖRDÜĞÜMÜZ VAKİT ALLAH’I HATIRLARIZ

Kocaeli Kongre Merkezi Akçakoca Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Serdar Tuncer, Allah kullarının özelliklerinden bahsederek söyleşisine başladı. Tuncer, ”Evliya, nasıl evliya oluyor. Kendisinin evliya olduğunu bilmeyen fakat insanların bildiği evliyalar var. Yüzünü gördüğünüz vakit Allah’ı hatırladığınız bireylerdir bunlar.

 

“BULAN BULDUM, OLAN OLDUM DEMEZ”

Kendisinin bildiği ancak insanların bilmediği veliler de var. Allah katında velidir. Ne kendisi ne de beşerler bilir. Zati ben Allah dostuyum diyen veli görmedim. Bulan buldum demez, bilen bildim demez. Olan oldum demez. İnsanların da bildiği kendisinin de bildiği veliler de var. Lakin sakın kendisini evliyayım zannedenlerden olmayın” dedi.

 

“EVLİYA OLMAK BENİM HADİME DEĞİLMİŞ”

Tuncer, ”20’li yaşlarda evliya nasıl olunur diye araştırdım. Az yiyeceksin, az uyuyacaksın, az konuşacaksın diye buldum bu sırrı. Lakin bilemedim ki evliya olduktan sonra bu hale gelirsin. Bu üç şeyi yaparsam evliya olurum zannettim. 6 ay kadar devam ettim. Az uyumamaya, konuşmamaya, yememeye. Fakat sonunda evliya olamadığımı fark ettim. Allah kimseyi evliya etmesin. Çok sıkıntı. Ancak evliyalarla yakın etsin” sözünü kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Seferihisar Belediyesi'nde bayram sevinci

Yoruma kapalı.