Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Şekerbank, “Üreten Anadolu Çiftçi Buluşmaları”yla Üreticiye Rehber Olmaya Devam Ediyor

Şekerbank, geçtiğimiz yıl başlattığı ve bugüne dek Türkiye’nin dört bir yanında 20 binden fazla üreticiye ulaştığı “Üreten Anadolu Çiftçi Buluşmaları”na devam ediyor. Önümüzdeki üç ay içinde 12 bin üreticiye daha ulaşmayı hedefleyen Banka, çiftçilerin finansal okuryazarlık seviyesini artırarak, akıllı tarım teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmalarına ve sürdürülebilir üretim yapmalarına imkan sağlamayı hedefliyor.  

 

Kuruluşundan bugüne ziraî üretim ve kırsal kalkınmayı destekleyen Şekerbank, geçtiğimiz yıl başlattığı Türkiye’nin karış karış gezildiği “Üreten Anadolu Çiftçi Buluşmaları” projesiyle kırsal bölgeleri ziyaret ederek üreticilerle bir ortaya gelmeye devam ediyor. Üreticilerin finansal okuryazarlık seviyesini artırırken, kaynakların faal kullanılarak tarımda klasik metotların yanı sıra dijitalleşmenin de ehemmiyeti konusunda üreticiyi bilinçlendirmeyi hedefleyen proje ile üreticilerin nizamlı gelir elde ederek ülke iktisadına de katkı sağlamaları hedefleniyor.  

Proje kapsamında, 2022 Ağustos ayından bu yana, Türkiye’nin dört bir yanında 280 köyde 20 binden fazla üreticiye ulaşan Şekerbank, önümüzdeki 3 ay içinde 130 köye daha giderek yaklaşık 12 bin çiftçiye daha ulaşacak. 

 

Tuğbay Kumoğlu: “2023 yılı sonunda 32 bin üreticiye ulaşmış olacağız.”

Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, proje hakkında şunları söyledi: “Kırsal kalkınma ve sürdürülebilirlik misyonumuzun bir sonucu olarak ortaya çıkan ‘Üreten Anadolu Çiftçi Buluşmaları’ ile bu yıl da üreticilerle bir ortaya gelmeye devam ediyoruz. 2022 yılında başlattığımız önümüzdeki 3 ayda da gerçekleştireceğimiz buluşmalarla birlikte 2023 yılı sonunda toplam 32 bin üreticiye daha ulaşmış olacağız. Anadolu’da çiftçilerimizin faaliyetlerini daha verimli bir halde devam ettirmeleri bizim temel hedefimiz. Bunun için Türkiye’yi karış karış gezerek çiftçilerimizle buluştuğumuz bu proje ile üretimin temeli olan tarım kesimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” 

İlginizi Çekebilir;  Bayraklı'da dijital arşiv dönemi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.