Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Samsung Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab A9+, herkes için eğlence ve üretkenlik sunuyor

Samsung Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab A9+, herkes için cümbüş ve üretkenlik sunuyor

 

 Samsung Electronics, yeni Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab A9+ ile kullanıcılara sürükleyici görüntüleme, meselesiz çoklu vazife ve kesintisiz ekosistem ilişki imkanlarını birebir anda sağlayarak süper bir tecrübe sunuyor. 

 

Samsung Electronics, Samsung Galaxy tabletlerin sunduğu mükemmel tecrübeleri çok güzel fiyatlarla kullanıcılarla buluşturan yeni Galaxy Tab A9 serisini duyurdu. Farklı boyutlarda iki eserden oluşan seri, sürükleyici görüntü ve ses içeriklerini hiper süratli temas imkanlarıyla birleştirerek günlük cümbüş ve üretkenlik muhtaçlıklarını taşınabilir aygıtlarla karşılıyor. Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab A9+, birden fazla aygıtta kesintisiz tecrübe sunarak kullanıcılarının ve yakınlarının dijital dünyada inançla gezinmesine inovatif yollar sunan kontaklı Galaxy ekosistemini destekliyor.

 

Tablet teknolojilerindeki en son yenilikleri herkesin deneyimlemesi gerektiğine inandıklarını belirten Samsung Electronics Taşınabilir Dünya Lideri ve CEO’su TM Roh, “Galaxy Tab A Serisi’nin en yeni eserleriyle, tüm Galaxy ekosistemindeki mükemmel cümbüş özelliklerinin ve üretkenliği artıran çoklu misyonların herkes tarafından kullanılmasını her zamankinden daha kolay hale getirdik” dedi.

 

Görüntüleme keyfini artırmak için tasarlandı

Kullanıcıları, en sevdikleri sinemaların, dizilerin ve oyunların içinde hissettiren Galaxy Tab A9 ve A9+, sırasıyla 8,7 ve 11 inç[1] ekranlarıyla, şimdiye kadar Galaxy A Serisi tabletlerde sunulan en büyük ekranlara sahip.  Galaxy Tab A9+ kullanıcıları, kesintesiz oyun oynama ve gezinme sunan 90Hz yenileme suratı sayesinde sinematik tecrübeler yaşayarak, cümbüşün içine dalabilir ve Dolby Atmos takviyeli dörtlü hoparlör sistemiyle seslerin derinlemesine keyfini çıkarabilir. Galaxy Tab A9 ise çift hoparlöre sahip. İki tablet de yumuşak dokulu art kapağıyla, şık ve yekpare dizaynıyla kolay kullanım sunuyor.

 

Mükemmel performans

Galaxy Tab A9 ve A9+, kullanıcılara daha fazlasını başarma gücü veren harikulâde performans ve süratle buluşturuyor. Galaxy Tab A Serisi’nde, kullanıcılara bugüne kadarki en büyük bellek ve depolama alanı sunuluyor. Böylelikle belgeleri, fikirleri ve daha fazlasını kaydetmek kolaylaşıyor. Üretkenliği artırmak ve öğrenmeyi kolaylaştırmak için tasarlanan Galaxy Tab A9+, Samsung DeX sayesinde PC seviyesinde çoklu misyon yeteneğini tabletlere kazandırıyor. Çoklu faal pencere özelliği, birebir anda daha fazlasını yapma imkanını en üst seviyeye çıkaran üçe kadar bölünmüş ekranı[2] destekliyor. Galaxy Tab A Serisi kullanıcıları artık, Ekran Kaydedici[3] özelliğiyle ekranlarını kaydedebiliyor. Böylelikle aradıkları bilgilere ve imgelere istedikleri an kolaylıkla geri dönebiliyor.

İlginizi Çekebilir;  HUAWEI, PaperMatte Edition ile Yenilenen HUAWEI MatePad Tabletlerini Ön Satışa Sundu

 

Senin Galaxy’in, senin kuralların

Galaxy Tab A Serisi, Samsung Galaxy aygıtları ortasında problemsiz temas kuruyor. Böylelikle kullanıcılar, içeriklerin keyfini çıkarırken taşınabilir, tablet ve TV monitörleri ortasında basitçe geçiş yapabiliyor. Aygıt eşleştirme gerektirmeden evrak paylaşımını kolaylaştıran Quick Share[4] özelliği ise kullanıcıların favori içeriklerini aygıtlar ortasında gönderebilmesini sağlıyor.

 

Yeni Galaxy Tab A Serisi eserler, Samsung’un ödüllü ve çok katmanlı güvenlik platformu Samsung Knox ile korunuyor. Böylelikle dataların inançta ve emniyette olması sağlanıyor. Güvenlik ve Saklılık Panosu, kullanıcıların datalarının nasıl saklandığını ve kullanıldığını kolaylıkla görüp denetim etmesini sağlıyor. Özel Paylaşım özelliği ise içerikleri paylaşılmadan evvel şifreliyor. Böylelikle, içeriği paylaşan kullanıcı, hassas bilgileri, telaş duymadan gönderebilmek için erişim müsaadelerini, içeriğin geçerlilik tarihini ve daha fazlasını ayarlayabiliyor. Başka yandan, İnançlı Wi-Fi sayesinde kullanıcılar, risk taşıyan paylaşımlı internet ağları konusunda endişelenmeden Galaxy Tab A9 yahut A9+’larını her yerde kullanabiliyor. İnternet trafiğini şifreleyen ve takip uygulamalarını engelleyen özellik, internette saklı ve inançlı gezinme sağlıyor.

 

Tabletler çocuklar için de değerli bir cümbüş ve öğrenme aracı haline geldi. Bu çerçevede, Samsung Kids özelliği, çocukların dijital dünyada inançla gezinmesine yardımcı oluyor. Kolay heyetim sürecinden sonra ebeveynler ve bakıcılar, çocukların dijital aktivitelerini takip ve denetim edebiliyor, ayarlara erişebiliyor, çocuklara yönelik profiller oluşturabiliyor, oyun müddetini ayarlayabiliyor ve çocukların tükettiği içerikleri izleyebiliyor. Ayrıyeten, Samsung Galaxy aygıtlardaki “Edutainment” özelliği, aygıtların eğlenceli ve ilgi cazip içerikler sunmasını sağlıyor.

 

Galaxy Tab A9 Serisi şu an satışta!

Galaxy Tab A9 Serisi, 23 Ekim’den itibaren belli pazarlardan başlayarak satışa çıktı. Serideki tabletler Grafit, Gümüş ve Lacivert olmak üzere üç şık renkte sunulacak.[5]

 

 

Galaxy Tab A9 / A9+

 

Galaxy Tab A9

Galaxy Tab A9+

Ekran

8,7-inç, LCD

60Hz’e kadar

11,0-inç, LCD

90Hz’e kadar

* Yuvarlatılmış köşeler hesaba katılmadan çapraz olarak tam bir dikdörtgen olarak ölçülmüştür. Yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle gerçek görüntülenebilir alan daha küçüktür.

Boyutlar ve Ağırlık

124,7 x 211,0 x 8,0 mm, 332g (Wi-Fi), 333g (LTE)

168,7 x 257,1 x 6,9 mm, 480g (Wi-Fi), 491g (5G)

Kamera 

8 MP Art Kamera

2 MP Ön Kamera

8 MP Art Kamera

5 MP Ön Kamera

AP/İşlem Mimarisi

Sekiz Çekirdekli İşlemci

Hafıza

& Depolama

4GB + 64GB

8GB + 128GB

4GB + 64GB

8GB + 128GB

1 TB’a kadar Micro SD Kart Desteği

*Kullanılabilir depolama kapasitesi, evvelden yüklenmiş yazılıma nazaran değişir

**Bellek seçeneği pazara nazaran değişiklik gösterebilir.

***Mikro SD kart başka satılır.

Pil

5.100mAh 

7.040mAh 

*Üçüncü taraf laboratuvar şartlarında test edilen tipik bedeldir. Tipik paha, IEC 61960 standardında test edilen öteki pil örnekleri ortasında, pil kapasitesindeki sapmayı dikkate alan kestirimi ortalama kıymettir. Gerçek pil ömrü, ağ ortamına, kullanım modellerine ve öteki faktörlere bağlı olarak değişebilir.

**QC2.0 ve AFC ile uyumlu kablolu şarj.

***15W Güç Adaptörü farklı satılır. Sırf Samsung onaylı şarj aygıtlarını ve kabloları kullanın.

İşletim Sistemi 

Android 13

Ağ ve Bağlantı

Wi-Fi 5, Bluetooth® v 5.3

 

Ses

Dolby Atmos®

Güvenlik 

Samsung Knox

Aksesuarlar

Kapaklı Kılıf, İnce Kılıf Klavyesi

*Aksesuarlar başka olarak satın alınabilir. Üçüncü taraf kılıfların bulunabilirliği, pazara, operatöre ve perakendeciye nazaran değişiklik gösterebilir.

** İnce Kılıf Klavyesi yakında sırf Tab A9+ için satışa sunulacaktır.

       
İlginizi Çekebilir;  Samsung'un yeni katlanabilir modelleri Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5, aynı fiyata iki katı hafıza ve 6500 TL'ye varan ek yenileme indirimi ile ön satışta

 

 

Medyaevi İletişim

Duygu Sayıner Çıdamal – [email protected] – 0533 680 3686

 

[1] Çapraz olarak ölçüldüğünde, Galaxy Tab A9’un ekran boyutu, yuvarlatılmış köşeler hesaba katılmadan tam dikdörtgen hesaplanarak 8,7 inçtir. Galaxy Tab A9+’ın ekran boyutu, yuvarlatılmış köşeler hesaba katılmadan tam dikdörtgen hesaplanarak 11,0 inçtir. Yuvarlatılmış köşeler nedeniyle, gerçek görüntülenebilir alan daha küçüktür.

[2] Galaxy Tab A9’da birebir anda en fazla iki uygulama görüntülenebilir. Galaxy Tab A9+’da ise birebir anda en fazla üç uygulama görüntülenebilir.

[3] Ekran Kaydedici özelliği, One UI 2 yahut sonraki orta yüz sürümlere sahip tabletlerde kullanılabilmektedir. Telif hakkı üzere kısıtlamalar nedeniyle tüm ekranlar yahut uygulamalar kaydedilmeyebilir yahut ekran manzaraları alınamayabilir. Bu özellik birebir vakitte ekran yansıtma özelliği kullanılırken desteklenmez.

[4] One UI 2.1 yahut sonraki sürümlerin yüklü olduğu Galaxy Mobile/Tab ve 2020’den sonra piyasaya sürülen Galaxy Book serisinde kullanılabilir.

Quick Share, Quick Share Connectivity ve Quick Share Agent uygulamalarının güncellenmiş olması gerekir. Quick Share kullanımı için Bluetooth Low Energy ve Wi-Fi teması gereklidir. Birtakım uygulamalar Quick Share’i desteklemeyebilir.

[5] Renklerin bulunabilirliği ülkeye yahut taşıyıcıya nazaran değişebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.