Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Şahsiyet II.Fasıl Hollywood’da prömiyer yapıyor

GAİN’in ana sponsorlarından biri olduğu Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri, Sony Stüdyoları’nın mesken sahipliğinde bugün başlıyor. Türk üretimlerini iki gün boyunca sinema ve dizi dünyasının önde gelen isimleriyle bir ortaya getirecek olan aktiflik, gösterimlerin yanı sıra birbirinden ilgi cazibeli panellere de sahne olacak.

 

Şahsiyet II. Fasıl prömiyerini Hollywood’da yapıyor

Etkinliğin birinci gününde “Atatürk” sinemasının gösterimi yapılırken; ikinci gününde dünya çapında ilgi gören, 47. Milletlerarası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer’e En Güzel Erkek Oyuncu Ödülü’nü getiren “Şahsiyet”in prömiyeri gerçekleştirilecek. Böylelikle, direktörlüğünü Onur Saylak’ın yaptığı, senaryosunu Hakan Günday’ın kaleme aldığı ve ikinci dönemi 13 Kasım’da GAİN’de yayınlanmaya başlayacak dizinin birinci gösterimi Los Angeles’ta yapılmış olacak.

 

Birbirinden ünlü isimler Türk üretimleri için Los Angeles’ta buluşuyor!

Sunuculuğunu Fadik Sevin Atasoy’un yapacağı tertibe Türkiye’den Meryem Uzerli ve Engin Altan Düzyatan üzere sinema ve dizi dünyasının değerli isimleri katılacak. Birinci yılında eski ABD İçişleri Bakanı Ryan Zinke, ünlü oyuncu Jacqueline Bisset, Altın Küre lideri Meher Tatna ve Akademi üyelerinin iştirak sağladığı tertibin bu yılki konukları ortasında da iş insanları, akademisyenler, dizi ve sinema sanayisinin öncü isimleri bulunuyor. 

 

“Türkiye’nin varlıklı sinema mirası ve yetenekli sanatkarları için büyük bir fırsat”

GAİN olarak ana sponsorlarından biri oldukları Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri’ne dair görüşlerini paylaşan GAİN İdare Konseyi Lideri Ferat Alım mevzuya ait şu tabirleri kullandı: “Türk sinemasını ve kültürünü dünya çapında tanıtmak gayesiyle bu tıp etkinliklere takviye olmaktan gurur duyuyoruz. Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri, Türkiye’nin varlıklı sinema mirasını ve yetenekli sanatkarlarını memleketler arası sahneye taşımak için büyük bir fırsat sunuyor. Türk üretimlerinin kalitesini ve gücünü ortaya koyan; rejisiyle, senaryosuyla ve oyuncularının başarısıyla şimdiden unutulmaz imaller ortasına girmiş olan ‘Şahsiyet’in ikinci dönem prömiyerini bu aktiflikte gerçekleştirmenin heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz.”

İlginizi Çekebilir;  İBB Şehir Tiyatroları Açık Hava Yaz Oyunları Başlıyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.