Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Sağlıklı atıştırmalık üreticisi Rawsome  9,5 milyon TL taleple ikinci kez kitle fonlamada

Sağlıklı atıştırmalık üreticisi Rawsome 

9,5 milyon TL taleple ikinci defa kitle fonlamada

Türkiye’nin birinci vegan, şeker eksiz, katkısız, kollayıcı içermeyen, glutensiz sağlıklı atıştırmalıklarını üreten bayan teşebbüsü Rawsome fonbulucu platformunda ikinci yatırım cinsini başlattı. Pachamama Besin çatısı altında 2016 yılından bu yana faaliyet gösteren şirket,   ülkemizde bölüm liderliği hedeflerken global arenada farklı satış kanallarıyla öne çıkarak kelam sahibi olmayı amaçlıyor. Rawsome, 9 Aralık 2023’e kadar devam edecek olan yatırım tipinde şirket hisselerinin yüzde 6’sının arzı yoluyla 9,5 milyon TL fon toplamak üzere yatırımcılarla bir ortada olacak. 

Global çapta katlanarak büyüyen sağlıklı atıştırmalık pazarındaki seyahatine 2016 yılında  başlayan Rawsome, fonbulucu platformunda ikinci kere hisseye dayalı kitle fonlaması tipine çıktı. Ülkemizin birinci sağlıklı, vegan, glutensiz, şeker eksiz atıştırmalık üreticisi olarak bir dünya markası yaratma amacına hakikat süratle ilerleyen teşebbüs, yeni yatırım cinsinde şirket hisselerinin yüzde 6’sının yatırımcılara arzıyla 9,5 milyon TL fon talep ediyor.

Minimum yatırım meblağı bin TL

Girişim şirketinden gelen bilgiye nazaran; yatırım çeşidinin başlama tarihi olan 9 Kasım 2023 Perşembe günü saat 10.00 prestiji ile birinci beş iş günü içerisinde EFT yahut kredi kartı ile yatırım yapan mevcut ve yeni yatırımcılara yüzde 20 fazladan hisse dağıtacak. fonbulucu LIC (Lead Investor Club) üyeliği için ön başvurusunu tamamlayan ve bu kampanyada en az 50 bin TL yatırım yapan yatırımcılara ek olarak yüzde iki fazladan hisse taahhüdü de veren şirket ayrıyeten mevcut ve yeni yatırımcılarına tüm eserleri için bir yıl boyunca yüzde 25 indirim sağlayacak. Asgarî yatırım fiyatının bin TL olarak belirlendiği yatırım çeşidi, kapanış olarak belirlenen 9 Aralık’tan evvel yüzde 100 fonlamaya ulaşırsa erken sonlandırılacak. 

14 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor

Rawsome ürünleri; Macrocenter’dan Eataly’ye, Rossmann’dan Supplementler’e, Trendyol, hepsiburada, amazon üzere pazaryerlerinden otellere, diyetisyen kliniklerinden spor merkezlerine kadar 3 binin üzerinde noktada tüketicilerle buluşuyor. Teşebbüs şirketi; globalde Avrupa, İngiltere ve ABD dahil olmak üzere 14 farklı ülkeye ihracatla globalde de varlığını güçlü bir biçimde hissettiriyor. İngiltere’de besinin Oscar’ı sayılan Great Taste mükafatını iki eserle almaya hak kazanan, yeniden İngiltere’de her yıl düzenlenen memleketler arası NOPEX (Natural and Organic Products Exhibition)’da yeni Antep fıstıklı barıyla finalist olan Rawsome; 2018 yılında Weconnect International tarafından ABD’de düzenlenen müsabakada eser kategorisinde 26 ülke ortasından sıyrılarak Dünya Birincisi olan çok ödüllü bir şirket. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’in ihracatı destekleme imkanı kapsamında verdiği 380 bin TL teşvike de layık görülen teşebbüs; inovasyon gücü, üretim kapasitesi ve memleketler arası standartlardaki operasyonlarıyla daldaki küresel büyümenin merkezinde yer almayı amaçlıyor. 

“Ciro ve karlılıkta büyük bir sıçrama gerçekleştireceğiz” 

Yatırım çeşidi hakkında konuşan Rawsome Kurucusu ve Genel Müdürü Semra İnce, “İlk yatırım çeşidimiz sayesinde belirlediğimiz vizyon doğrultusunda takımımızı stratejik olarak güçlendirdik, üretimdeki verimliliğimizi en üst düzeye taşıdık. Bu başlangıçla 2023, hem yurt içinde hem de memleketler arası arenada başarılı bir büyüme ivmesi ile geçti. Memleketler arası platformlarda kazandığımız itibarlı mükafatlar, şirketimizin ve eserlerimizin, küresel rekabette kaliteli ve güçlü bir marka olarak konumlandığını ispatladı. Bu ikinci yatırım cinsiyle pazarlama stratejilerimizi daha da sivriltecek, kalite ve rekabetçi avantajlarla üretim kapasitemizi ve kullanım oranımıza artırarak ciro ve karlılıkta büyük bir sıçrama gerçekleştireceğiz. Öte yandan ihracat potansiyelimizle küresel satışlarımızın lokal satışlarımızın önüne geçeceğini öngörüyoruz. Bu fonlama ile gayemiz; ulusal satış noktalarımızı çoğaltmak, memleketler arası fuarlara daha geniş kapsamlı iştirakler sağlamak ve pazarlama faaliyetlerimizi daha agresif bir biçimde sürdürmek. Yatırımcılarımız kıymetli yatırımlarıyla Rawsome’a ortak olarak finansal kar elde etmekle kalmayacak; sağlıklı hayatı destekleyen, sürdürülebilir, yenilikçi bir markanın büyümesine de katkıda bulunacaklar. Ferdi ve kurumsal tüm yatırımcılarımıza bizimle bu seyahate çıkmaya, küresel muvaffakiyet öykümüzün bir kesimi olmaya davet ediyorum” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Yıldız Entegre, 25. Intermob Fuarı'nda Yenilikçi Ürünleri ile Yerini Aldı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.