Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Saat 9’u 5 geçe İzmir’de hayat durdu

İzmir’de 9.05’te vakit durdu. Ulu başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün ortamızdan ayrılışının 85’inci yıldönümünde İzmir Ata’sını anmak için tek yürek oldu. Sirenler ve kornalar eşliğinde İzmirliler iki dakika boyunca hürmet duruşunda bulundu. Lider Tunç Soyer, “Bugün Cumhuriyet Meydanı çok kalabalık. Yurttaşlarımızın Ata’ya bağlılıkları, Ata’ya sadakatleri gurur verici” dedi. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortamızdan ayrılışının 85’inci yıldönümünde İzmir’de hayat durdu. Saatler 9.05’i gösterdiğinde İzmirliler kentin her yerinden sirenler eşliğinde hürmet duruşuna geçti. Cumhuriyet Meydanı’nda ise resmi anma programı yapıldı. Merasime İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Ege Ordusu ve Garnizon Kumandanı Orgeneral Kemal Yeni, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri ve yurttaşlar katıldı. Merasimde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Türk Bayrakları evvel göndere çekildi, akabinde yarıya indirildi. 

 

“Atatürk’ün rehberliğine gereksinimimiz var”

Törenin akabinde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Soyer, “Bugün Cumhuriyet Meydanı çok kalabalık. Çok etkileyici, çok heyecan verici. Yurttaşlarımızın Ata’ya bağlılıkları, Ata’ya sadakatleri gurur verici. Türkiye’nin bu siyasal ikliminde Atatürk’ün yeniden rehberliğine, yol göstericiliğine gereksinim olduğunu gösteriyor. O nedenle çok umut verici” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Büyük Önder Atatürk Çukurova'da anıldı

Yoruma kapalı.