Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Rekor sürede tamamlanan “9 Eylül 100. Yıl Parkı” açıldı

Beylikdüzü Belediyesi’nin Türkiye’de bir birinci olarak 5 bin metrekare alanda, 47 saatlik rekor bir müddette tamamladığı “9 Eylül 100.Yıl Parkı” düzenlenen merasimle açıldı. Konuşmasında, parkın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde açılmasının değerine değinen Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Atamızın da dediği üzere bugün matem günü değildir. O’nu anmak, O’nun anısına kalıcı eserler bırakmaktır” sözlerini kullandı.

İlçedeki park sayısını her geçen gün artıran Beylikdüzü Belediyesi’nin, Marmara Mahallesi’nde 47 saatlik rekor bir müddette tamamladığı 5 dönümlük “9 Eylül 100.Yıl Parkı” düzenlenen merasimle ilçeye kazandırıldı. Açılışa; Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, CHP İstanbul Vilayet Lideri Özgür Çelik, CHP Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç, Büyükçekmece Belediye Lideri Hasan Akgün, CHP İstanbul Gençlik Kolları Lideri Cem Aydın, CHP Beylikdüzü İlçe Lideri Mülayim Demirtaş, Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şube Lideri Murat Çelik, Kent Plancıları Odası İstanbul Şube Lideri Pelin Pınar Giritlioğlu ve Bakırköy 72. Noterliğinden yetkili noter Dudu Hasret Koyuncu Tabar’ın yanı sıra vilayet ve ilçe protokolü ile ilçe halkı katıldı. Noter huzurunda tasdiklenen ve 47 saatte tamamlanması istikametiyle Türkiye’de bir birinci olma özelliği taşıyan park ile bin 345 m2’lik yürüyüş yolu, 270 m2’lik basket alanı, 435 m2’lik çocuk oyun alanı ve fitness alanı bölge halkının kullanımına sunulmuş oldu. Açılışın akabinde parkı çocuklarla birlikte gezen Lider Çalık ve Çelik parkta bulunan alanda çocuklarla basketbol oynadı.

 

Çalık: O bir çift mavi gözü kapatmaya çalışanlara inat, bizler O’nu yaşatacağız

Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık açılışta yaptığı konuşmada, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk; yüreğin, kararlılığın, inancın, çaba azminin ve umudun sembolüdür. O bir çift mavi gözü kapatmaya çalışanlara inat, bizler O’nu yaşatacağız. Elbette hüzünlüyüz ve hasret doluyuz. Fakat Atatürk’ün dediği üzere ‘Büyük ölülere matem gerekmez. Fikirlerine bağlılık gerekir.’ Ceddimizin da dediği üzere bugün matem günü değildir. O’nu anmak, O’nun anısına kalıcı eserler bırakmaktır. Ceddimizi andığımız böylesi bir günde,  O’nun kararlılık ve azmiyle Türkiye’de rekor bir müddette, 5 günde bitirme kelamı verip tam 47 saatte hayata geçirdiğimiz parkımızı açıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında parkımızın ismini, Başkomutan Mustafa Kemal’in askerlerinin 9 Eylül 1922 tarihinde hoş İzmir’e girişine ve İzmir’in dağlarında çiçekler açtıran kurtuluşa itafen ‘9 Eylül 100. Yıl Parkı’ koyuyoruz. Beylikdüzümüze güzel olsun. Ne memnun ki bize Ata’mızı bugün, bu hoş hizmet ile anıyoruz” tabirlerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir;  Sivas, Uluslararası Bisiklet Turu'na ev sahipliği yapacak

 

Çelik: Beylikdüzülü komşularımız bugünü ve bu parkı asla unutmayacak

CHP İstanbul Vilayet Lideri Özgür Çelik ise “Ebediyete uğurlanışının 85.yıl dönümünde hem ülkemizin hem de partimizin kurucusu olan Ulu Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ulusal çaba kahramanlarımızı hürmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bu topraklarda umutla ve inançla demokrasi çabası vermeye devam edeceğiz. Bugün çok manalı bir açılıştayız. Aslında beş günde yapılacak bir park yalnızca 47 saatte Beylikdüzü’nde yapıldı. Bu bir rekor. Bugün Beylikdüzü açısından çok tarihi bir gün, Beylikdüzülü komşularımız bugünü ve bu parkı asla unutmayacak. Beylikdüzü’nde çok önemli bir toplumsal demokrat belediyecilik uygulaması gerçekleşiyor” halinde konuştu.

 

Özel: Daima birlikte durmaksızın çalışacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Özgür Özel gönderdiği iletide, “Çağdaş, demokratik ve laik Türkiye’nin temellerini atan, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı, birinci ve ebedi Genel Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortamızdan ayrılışının 85’inci yıldönümünde düzenlediğiniz bu aktifliğin Atatürk’ün her birimize yol gösteren 57 yıllık hayatını bir sefer daha hatırlamaya, hatırlatmaya ve anlamaya vesile olmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin 2’nci yüzyılında Atatürk’ün amaç gösterdiği muasır medeniyet düzeyine ulaşma yolunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için daima birlikte durmaksızın çalışacağız” sözlerine yer verdi.

 

İmamoğlu: Böyle hoş bir parkı, bu kadar kısa müddette ilçemize kazandırmak hakikaten büyük bir başarıdır

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ise gönderdiği iletide, “Beylikdüzü’nün bizler için manası çok büyük. Uzun yıllar Beylikdüzü’nde yaşadık, çok hoş dostluklar, komşuluk bağları kurduk. Beylikdüzü’ne hizmet etmenin onurunu yaşadım. Bugün de Sevgili Mehmet Murat Çalık Liderimizin, Beylikdüzü Belediyemizin ilçemize kazandırdığı yapıtları, yaptığı hizmetleri gördükçe çok keyifli oluyorum. 9 Eylül 100.Yıl Parkı’nın imalini 47 saat üzere rekor bir müddette tamamladıkları için Sayın Başkan’ı ve emek veren herkesi yürekten kutluyorum. Bu türlü hoş bir parkı, bu kadar kısa müddette ilçemize kazandırmak nitekim büyük bir muvaffakiyettir. 9 Eylül 100. Yıl Parkı’nın Beylikdüzü’ne güzel olmasını, her yaştan hemşerilerimizin bu hoş yeşil alanda keyifle vakit geçirmesini diliyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Keçiören'de devasa park ve spor kompleksi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.