Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

‘Red Bull BC One Cypher’ Türkiye Finalleri Yarın Başlıyor

Dünyanın en düzgün break dansçılarını belirleyecek olan Red Bull BC One Cypher’ın Türkiye finali bu hafta sonu gerçekleşiyor. Her yıl 30’u aşkın ülkede en düzgün break dansçıların seçildiği Red Bull BC One Cypher’ın Türkiye finali 10-11 Haziran’da İstanbul Alan Kadıköy’de düzenlenecek. Müracaatları RedBull.com adresi üzerinden gerçekleşen aktifliğin kazananları, Paris’teki dünya finaline katılmaya hak kazanacak. 

30’u aşkın ülkede dünyanın en âlâ B-Boy ve B-Girl’lerini belirlemek için düzenlenen ve global manada en itibarlı breaking yarışı olarak kabul edilen Red Bull BC One Cypher’ın Türkiye finali bu hafta sonu gerçekleşiyor. İstanbul Alan Kadıköy’de gerçekleşecek olan aktifliğe katılım RedBull üzerinden yapılabiliyor. 10 Haziran’da ön elemeler ve atölye çalışmalarının yapılacağı tertibin kazananları 11 Haziran’da gerçekleşecek olan heyecanlı kapışmanın sonunda belirlenecek. B-Boy Fero, B-Girl AT ve B-Boy Menno gibi break dans dünyasının tanınan simalarının heyet koltuğunda oturduğu Red Bull BC One Cypher Türkiye finalinin şampiyonları, Ekim ayında Paris’teki dünya finaline katılma hakkını elde edecek. 

Red Bull BC One Cypher Türkiye Finalleri Programı

10 Haziran Cumartesi

12:00 Kapı açılış

13:00 Workshop: B-Boy Menno – Yaratıcılık ve Floorwork

14:15 Workshop: B-Girl AT – Dans ve Form

15:25 Workshop: B-Boy Fero – İdman ve Strateji

16:35 Berceste ile Performansın Gerisindeki Mental Dayanıklılık ve Heyetlerle Soru-Cevap

18:40 Red Bull BC One Cypher Türkiye Elemeleri

11 Haziran Pazar

16:00 Kapı açılış

17:00 Red Bull BC One Cypher Türkiye Finali

Dünya Finali Ekim’de Paris’te

Türkiye’nin de dahil olduğu 30’u aşkın ülkede düzenlenen yarış kapsamında, her ülkenin kazananları bu yıl Ekim ayında Paris’te gerçekleştirilecek dünya finaline katılmaya hak kazanacak.

2024 Olimpiyat Oyunları’na Hazırlık

Tüm dünyada hip-hop sokak kültürünün değerli ögelerinden sayılan dinamik ve akrobatik bir dans tipi olan breaking, 1970’li yılların başında ABD’de başlayarak kısa vakitte tüm dünyada gençliği tesiri altına almasıyla biliniyor. Son yıllarda hem bir dans hem de bir spor kısmı olarak öne çıkan breaking, artık de Memleketler arası Olimpiyat Komitesi’nin onayıyla 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda yeni bir kategori olarak yerini almaya hazırlanıyor. Bu vakte kadar sokak dansı olarak bedellendirilen breaking, 2018 yılında Arjantin’de düzenlenen Gençlik Olimpiyatları’nda ağır ilgi görmesinin akabinde Olimpiyat branşı olarak değerlendirmeye alınmıştı.

İlginizi Çekebilir;  Enerjisa Enerji, Eşarj'ın Tamamını Satın Aldı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.