Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

QTerminals Antalya Limanı, Seven Seas Navigator ve Le Jaques Cartier lüks yolcu gemilerini ağırladı

QTerminals Antalya Limanı, Seven Seas Navigator ve Le Jaques Cartier lüks yolcu gemilerini ağırladı

172 metre uzunluğundaki Seven Seas Navigator ve 131 metre uzunluğundaki Le Jaques Cartier lüks yolcu gemileri Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya Limanı’nı ziyaret etti. Bahama bayraklı 28 bin 803 grostonluk Seven Seas Navigator isimli kruvaziyer gemisi, 404 yolcusu ve 360 tayfasıyla, Fransız bayraklı 9 bin 988 grostonluk Le Jaques Cartier isimli kruvaziyer gemisi ise 151 yolcusu ve 119 tayfasıyla QTerminals Antalya Limanı’na ulaştı. Yolcular Antalya’da alışveriş yaparak, lokal restoranları ve turistlik yerleri ziyaret ederek bölgesel iktisada katkı sağladı. Seven Seas Navigator kruvaziyer gemisinin bir sonraki durağı Kos olurken Le Jaques Cartier kruvaziyer gemisinin bir sonraki durağı Port Said limanı olacak.  

İzmir-Mersin ortasındaki yaklaşık 700 deniz mili uzunluğundaki kıyı şeridinde hem yolcu hem de yük operasyon hacmi en yüksek olan QTerminals Antalya, kaliteli, inançlı ve süratli hizmet unsuruyla bölgenin dünya ticaretine ve turizme açılan kapısı olarak ehemmiyet taşıyor. Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, tüm turizm dalları ortasında en süratli büyüyen ve gelişen kruvaziyer turizminde teknolojik alt yapısı ve bilgi birikimiyle öne çıkıyor. 

Kruvaziyer turizmi açısından ağır bir yıl geçirdiklerini söyleyen QTerminals Antalya Limanı Genel Müdürü Özgür Sert, “Kruvaziyer turizmi, turistik tecrübeleri geliştirir, farklı kültürleri tanıtır ve lokal iktisada büyük katkıda bulunulmasını sağlar. Kruvaziyer yolcuları, gemilerden inip limanları ziyaret ettiklerinde mahallî iktisada önemli katkıda bulunurlar. Turistler, ülkemizin doğal hoşluklarını, tarihi ve kültürel mirasını yakından tecrübeler. Kruvaziyer turizmine yapılan yatırımlar ve gelişmesine yönelik çalışmalar epeyce kıymetlidir. Toplam 370 metre uzunluğunda iki kruvaziyer iskelesine sahip olan limanımızda, 1830 metrekare yolcu terminali ve kruvaziyer yolcularına hizmet veren 1000 metrekare bagaj alanımız mevcut. QTerminals Antalya olarak kapasitemiz, güvenlik tedbirlerimiz ve lojistik ağlarımızla dalın en düzgün hizmet veren limanlarından biriyiz. Kaliteli, inançlı ve süratli hizmet prensiplerimizle bölgenin dünya ticaretine ve turizme açılan kapısı olarak müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet sunuyoruz” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir;  "Sizin İşletmeleriniz" Kurban Bayramı tatiline ve ardından Yaz sezonuna hazır

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.