Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

QNB Finansbank Sermaye Benzeri Tahvil İhracı Gerçekleştirdi

QNB Finansbank Sermaye Gibisi Tahvil İhracı Gerçekleştirdi

 

QNB Finansbank, 2021 yılından bu yana memleketler arası piyasalarda sermaye gibisi tahvil ihracı gerçekleştiren birinci Türk bankası oldu. İhraç, tıpkı vakitte Bankanın 2019 yılından bugüne memleketler arası sermaye piyasalarında gerçekleştirdiği birinci süreç oldu.

 

On yıl vadeli ve beşinci yılda geri çağırma opsiyonlu ihraca, ihraç meblağının 4 katına yakın talep gelirken, getiri oranı yüzde 10,75 düzeyinde gerçekleşti. Toplam 300 milyon ABD doları nominal fiyatındaki ihraca, dünyanın farklı bölgelerindeki 100’ ün üzerinde yatırımcıdan toplamda 1.1milyar ABD doları üzerinde talep geldi. İhraca gösterilen ağır ilgi, Türkiye finans piyasasına ve QNB Finansbank’a olan itimadın de bir göstergesi oldu.

 

Tan: “Uluslarası piyasalarda itimadımızı bir kere daha ortaya koyduk”

QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, “QNB Finansbank olarak, 2021 yılından bu yana milletlerarası piyasalarda sermaye gibisi tahvil ihracı gerçekleştiren birinci Türk bankası olmanın gururunu yaşıyoruz. Sermaye gibisi tahvil ihracıyla Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine katkı sunmaya devam ediyoruz. On yıl vadeli ve 5 yıl sonunda erken itfa opsiyonuna sahip olan 300 milyon ABD doları nominal dengeli tahvil ihracımız, bankamızın güçlü finansal yapısını ve memleketler arası yatırımcıların bankamıza olan itimadını ortaya koyuyor. Bu ihraç, QNB Finansbank’ın istikrarlı büyüme stratejisinin bir parçasıdır” dedi.

 

QNB Finansbank, 2023 yılının birinci 10 aylık periyodunda 356 milyon ABD doları fiyatındaki sendikasyon süreci dahil 3.3 milyar ABD dolarından fazla yurtdışı kaynak yaratmış oldu. QNB Finansbank, bu sermaye gibisi tahvil ihracı ile bir sefer daha milletlerarası piyasalardaki güvenilirliğini göstererek sermaye piyasasına öncülük etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Tüketici güven endeksi 68,0 oldu

Yoruma kapalı.