Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

PTT AŞ tarafından bu yıl 51’incisi organize edilen Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finali, Balıkesir’de gerçekleştirildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde bankacılık, posta, lojistik, kargo ve e-ticaret üzere birçok dalda müşterilerine hizmet sunan PTT AŞ, bu hizmet kollarının dışında sportif alanlarda yürüttüğü faaliyetlerle de isminden kelam ettirmeye devam ediyor. 

70 ATLET DERECEYE GİREBİLMEK İÇİN TER DÖKTÜ

PTT AŞ çalışanı, bu yıl 51’incisi düzenlenen Postacı Yürüyüş Müsabakası kapsamında ülkemizin 7 bölgesinde düzenlenen yarışlara iştirak sağladı. Bölge elemelerinde 366 işçi ter dökerken elemelerde başarılı olan 70 işçi, Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı. Balıkesir’de düzenlenen final yarışında ise bayanlarda ve erkeklerde dereceye giren atletler aşikâr oldu.  

51. Postacı Yürüyüş Müsabakası Türkiye Finali öncesinde düzenlenen açılış aktifliklerine PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten ile birlikte Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey katıldı.  Türkiye Finali’nin, Balıkesir’de düzenleniyor olmasından ötürü duyduğu memnuniyeti lisana getiren Gülten, Balıkesir’in kültürel pahaları ve eşsiz doğasıyla insanı kendisine hayran bıraktığını vurguladı. Konuşmasının devamında PTT’nin her vakit daha iyiyi hedeflediğini ve bu şuurla çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Hakan Gülten, PTT’nin pandemi, sarsıntı üzere güç vakitlerde üstlendiği role de değindi. PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Postacı Yürüyüş Yarışması’nda yaptığı konuşmasında “PTT bünyesinde çalışan dağıtıcı arkadaşlarımız günlük en az 15 km yol katediyorlar. Dağıtıcı arkadaşlarımızın toplam katettiği uzaklık ise bir günde 380 bin km’yi aşıyor ve bu ara Dünya ile Ay ortasındaki aralığa eşittir. Bu özverili çalışmalarımız ile biz, dünyanın neresinden olursa olsun bize teslim edilen her gönderinin vatandaşlarımıza ulaştırılmasını sağlıyoruz.” tabirlerini kullandı.   

Final müsabakası sonucuna nazaran; erkeklerde PTT Aksaray Başmüdürlüğü’nden Kadir Çolak birinci, PTT İzmir Başmüdürlüğü’nden Barış Çankır ikinci, PTT Trabzon Başmüdürlüğü’nden Kadir Öztürk üçüncü oldu. Bayanlarda ise PTT İzmir Başmüdürlüğü’nden Gülşen Çerçi birinciliği, PTT AŞ Genel Müdürlüğü’nden Nermin Arslanoğlu ikinciliği ve Gülay Kalıç ise üçüncülüğü elde etti.

İlginizi Çekebilir;  Türkiye'nin en büyük entegre gençlik ve spor festivali 5 gün sürecek

 

PTT AŞ GENEL MÜDÜRÜ HAKAN GÜLTEN ÖDÜL MERASİMİNE KATILDI

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, 51. Postacı Yürüyüş Yarışı Türkiye Finali Ödül Merasimi kapsamında da bir konuşma gerçekleştirdi. PTT AŞ’nin spora verdiği dayanağa vurgu yapan Hakan Gülten “1981 yılından günümüze, katıldığımız Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Müsabakası, spora verdiğimiz kıymetin örneklerinden sadece biridir. Bu vesileyle bugün gerçekleşen 2023 yılı Postacı Yürüyüş Müsabakası Türkiye Finali’nde dereceye giren atletlerimizi bir defa daha tebrik ediyor, Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışında da tüm arkadaşlarımızın birebir uğraşı göstereceklerine, ülkemizi ve Şirketimizi en uygun formda temsil edeceklerine yürekten inandığımı belirtmek istiyorum” tabirlerini kullandı. 

 

ÜLKEMİZ BALKAN ÜLKELERİ POSTACI YÜRÜYÜŞ YARIŞINDA TEMSİL EDİLECEK 

 

Final yarışında dereceye giren 8 atletimiz, 7 ülkeden 50 atletin yarışacağı Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Müsabakasına katılacak ve ülkemizi temsil edecekler. 

ÖDÜL MERASİMİNİN AKABİNDE BALIKESİR’DE YENİ KONSEPTLİ İŞ YERİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yürüyüş müsabakası ve ödül merasimi programlarının akabinde Balıkesir PTT Başmüdürlüğü bünyesinde hizmete başlayan yeni iş yerinin açılışı gerçekleştirildi.

PTT’nin teknolojik dönüşüm ataklarına vurgu yapan PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Balıkesir’de açılan yeni konseptli iş yeri için şu tabirleri kullandı: 

“182 yıldır sunduğumuz birçok hizmet ile vatandaşlarımızın yanında olduk. Bugün de burada Balıkesir’deki hizmetlerimize kıymet katacağına inandığımız yeni iş yerimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. 1840 yılından itibaren Teşkilat olarak ülkemizin dört bir yanında veriyoruz. İrtibat teknolojilerinin birçoğunu da ülkemize biz kazandırdık. Teşkilatımız birinci telgrafın çekilmesi, birinci telefon hizmeti, birinci internet hatta birinci uydu ve birinci radyo yayınında kıymetli roller üstlenmiştir. 

İş yeri ağımızın vatandaşlarımıza ulaşması ve çağın koşullarına nazaran hizmet vermesi çok kıymetli. Yeni konsept iş yerimizde hem posta tarafını hem banka tarafındaki gişeleri özcesi iş yerimizi külliyen yeniledik. Yeni konsept iş yerlerimizi birçok vilayetimizde de yaymaya çalışıyoruz. Yatırım planlamalarımız dahilinde bu dönüşümleri gerçekleştireceğiz. 4 binin üzerinde iş yerimizle her vakit vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz. “

İlginizi Çekebilir;  Brisa'nın Mobilite Merkezi Otopratik, İstanbul'da "Yerinde Servis Hizmeti" Başlattı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.