Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

PTT 183 YAŞINDA

 

PTT 183 YAŞINDA

Posta Nezareti ismiyle 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan Türkiye’nin en esaslı kurumlarından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) 183. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.  

 

PTT AŞ’nin 183. kuruluş yıl dönümü kapsamında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir URALOĞLU, “PTT’mizin geçmişte elde ettiği başarıları ile geleceğini şekillendirirken iletişim ve haberleşme alanlarında sunduğu hizmetleri ile vatandaşlarımıza karşı sorumluluğunun ne kadar büyük ve değerli olduğunun farkındayız. Bundan ötürü geçmişte olduğu üzere gelecekte de birebir özveri ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu özel gün vesilesiyle, siz kıymetli çalışma arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Sizler olmadan, PTT Ailemizin bugünkü başarısı ve prestiji mümkün olmazdı” ifadelerini kullandı.  

 

Sayın URALOĞLU konuşmasında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının faaliyetlerini sürdürdükleri alanlarda sundukları hizmetleri ile vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırırken birebir vakitte sürdürülen faaliyetlerin Ülkemizin etraf konusundaki hassasiyetine uygun yürütülmesine ihtimam gösterdiğini lisana getirdi.

 

Ayrıca Bakanlık olarak 2002 yılında yazılan ve 29 Ekim 2023’te adreslerine gönderilecek 40 bin mektubun yer aldığı “Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası” ve ülkemizin 81 vilayetinde toplu taşımada ve daha birçok yerde kullanılması planlanan Türkiye Kart projesi üzere projeleri yakından takip ederek çalışmaların verimli bir biçimde ilerlemesine takviye olduklarını belirtti.

 

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan GÜLTEN ise Şirketin kuruluş yıl dönümü kapsamında yaptığı açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliğinde iki asra yaklaşan deneyimimiz ışığında, yurt içinde ve yurt dışında sunduğumuz hizmetlerimizle büyük başarılara imza atıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana gayemiz; her şartta ülkemizin çıkarlarına uygun bir formda hareket etmek, hizmetlerimizi her vakit milletimizin önceliklerine nazaran yürütmek ve onların gereksinim duyduğu her anda yanlarında olmaktır.

İlginizi Çekebilir;  Antikkapı'dan durmaksızın hizmete devam

 

Destansı tarihine yaraşır hizmetleriyle bugüne de ismini altın harflerle yazdıran kıymetli PTT Ailemizin 183. yılını kutluyor, memlekete hizmet aşkıyla perçinlenecek kaç yıllar diliyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ülkemize kazandırdığı Türkiye Yüzyılı vizyonu ışığında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın yenilikçi tahlilleri ile vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunmayı geçmişte olduğu üzere bugün de sürdüreceğiz” formunda konuştu.

 

İKİ ASIRLIK TECRÜBE

23 Ekim 1840 tarihinde Posta Nezareti olarak Osmanlı Devleti içerisinde bağlantı ve haberleşmeyi sağlamak üzere kurulan PTT AŞ, günümüzde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı olarak ülkemizin dört bir yanında, geniş hizmet ağı ile posta, kargo, lojistik, filateli ve e-ticaret üzere birçok bölümde vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için hizmetlerini sunmayı sürdürüyor. 

 

PTT AŞ, dünyada büyük bir süratle yaşanan dijital değişim ve dönüşümü yakından takip ederek çalışmalarını sürdürürken iki asra yaklaşan deneyimini yenilikçi bir hizmet anlayışı ile birleştirerek, hizmet sunduğu alanlarda Türkiye Yüzyılı vizyonu ile bir dünya markası olma maksadına emin adımlarla yürüyor. Daima kendini yenileyen PTT AŞ, yenilikçi projeler ile geçmiş ile günümüz ortasında büyük bir fark ortaya koyuyor.

 

 

 

 

Kapsayıcı ve global büyüme doğrultusunda “Kalkınmanın Yüzyılı” için de adımlar atan PTT AŞ, iştirakleri PttAVM ile ülkemizde üretilen eserlerin yurt dışına ihracatını sağlayarak üretimi destekliyor, birebir vakitte PTT Teknoloji projesi olan TRota ile de ulaşımın vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak biçimde düzenlenmesi için iş birlikleri sağlıyor.

 

PTT AŞ, dünyada en kıymetli problemlerden birisi olan doğanın kirletilmesi ve güç israfı konularında da yaptığı çalışmalar ile örnek oluyor. Sıfır Atık Projesi kapsamında hizmet ederken tasarruf yapılmasını sağlayan projeler üreten PTT AŞ, araç filosunun yüzde 80’ini 2030 yılına kadar elektrikliye çevirmeyi planlayarak kullanılan elektrikli araçlar ile karbon salınımının azalmasını ve doğal güzelliklerin ve çevrenin korunmasını hedefliyor. 

İlginizi Çekebilir;  35. Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası Gerçekleşti

 

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’ın başşehri Riyad’da düzenlenen Dünya Posta Birliği’nin (UPU) 4. Harikulâde Kongresi ve Strateji Zirvesi’nde alınan posta ve kargo kutularında tabiata zararsız, geri dönüşüme uygun ve sıfır atığı destekleyecek materyallerin kullanılması kararını onaylayan posta teşkilatlarından birisi olan PTT AŞ, Türkiye’nin 2053 yılı için belirlediği net sıfır karbon gayesine ulaşmasına faaliyetleri ile yardımcı oluyor. 

 

PTT ÜLKEMİZİN YAŞADIĞI TÜM GÜÇ DEVİRLERDE MİLLETİMİZİN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRÜYOR

183. yılını kutlayan PTT AŞ geçmişte Ulusal Gayret devrinde olduğu üzere günümüzde doğal afetler ve salgın devirlerinde ülkemizin ve milletimizin yanında olmayı sürdürüyor. Lojistik alanda yaptığı çalışmaların yanı sıra gönülden dayanak veren çalışanı ile doğal afetlerde alanda etkin bir formda yer alıyor.

 

Bunların yanı sıra sportif faaliyetlere verdiği takviye ile toplumsal ve kültürel hayatın gelişmesine de katkı sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.