Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Planet Earth III Nefes Kesici Manzaralarıyla Yeniden Ekranlarda   

Planet Earth III Nefes Kesici Görüntüleriyle Tekrar Ekranlarda 

 

BBC’nin büyük beğeni toplayan serisi Planet Earth, üçüncüsüyle geri dönüyor. Sir David Attenborough’un seslendirdiği Planet Earth III, dünyanın en büyük hayat alanlarını ve bu habitatlarda yaşayan inanılmaz hayvanları keşfettiği yepisyeni 8 kısmıyla 12 Kasım Pazar günü saat 20.00’de BBC Earth kanalında ekranlara geliyor.

 

Uzun müddettir heyecanla beklenen tabiat tarihi belgeseli Planet Earth (Dünyamız) serisinin sonuncusu Planet Earth III, Sir David Attenborough anlatımıyla ekranlara dönüyor. Dünyanın en uç köşelerine seyahat yapan 8 kısımlık üçüncü seri en farklı ve şaşırtan tipleri takip ediyor. Heyecan verici harika öyküleri izleyiciyle paylaşan seri, her kısmında kıyılar, denizler, okyanuslar, ormanlar üzere habitatları mevzu alarak dünyadaki tüm ömür alanlarını kapsıyor. Çekimi yaklaşık 5 yıl süren Planet Earth III, dünyanın ve hayatın mükemmellerini ortaya çıkarmak için öncü sinema üretim teknolojisini kullanıyor. Hafif insansız hava araçları, yüksek süratli kameralar ve uzaktan kumandalı derin deniz dalgıçları üzere aletleri kullanarak el değmemiş ormanlardan en karanlık mağaralara kadar görülmemiş tüm görünümleri ekranlara taşıyor. Birinci serinin yayınlanmasının üzerinden neredeyse 20 yıl geçtikten sonra bilim, teknoloji ve dünyamızın nasıl değişip geliştiği gözler önüne seriliyor. 

 

Her serisinde izleyiciyi dünyanın farklı bir hoşluğuyla bir ortaya getirmeyi amaçlayan Planet Earth serisinin birincisi, dünyanın hayranlık uyandıran imajına şahit olmak ve izleyiciyi insan eli değmemiş yırtıcı tabiat alanlarına götürmek üzerineydi. Planet Earth II, izleyiciyi hayvanlarla yakın bir bağ kurmaya, onların yanında olmaya, zaferlerini ve gayretlerini deneyimlemeye yönelikti. Serinin sonuncusu olan Planet Earth III’ün her kısmı el değmemiş ortamları, harika hayvanları ve hayatta kalmak için geliştirdikleri stratejileri gözler önüne sererek dünyaya yesyeni bir perspektiften bakıyor. 

 

İngiliz yayıncı, tabiat tarihçisi ve birebir vakitte Planet Earth III’ü seslendiren Sir David Attenborough, “Planet Earth’ün yeni serisinde en şaşırtan yırtıcı yerlere seyahat ediyor, gizemli yaratıkları görüyor, az bulunan harika harikalara şahit oluyor ve nefes kesici hayvan dramlarını gözler önüne seriyoruz. Dünyamız, Darwin’in vaktinden bu yana tanınmayacak formda beşerler tarafından dönüştürüldü ve değişen dünya bizi şaşırtmaya devam ediyor. Değişen dünyada hayvanların karşılaştıkları zorluklardan kurtulmak için yeni sisteme nasıl harika hallerde ahenk sağladıklarını göreceğiz. Tarihimizin bu kritik devrinde dünyaya artık yeni bir gözle bakmalıyız” tabirleriyle serinin kıymetini anlatıyor.

 

Her kısımda göz kamaştırıcı farklı bir habitatı keşfeden serinin final kısmında dünyadaki yabanî hayatı ve değerli ekosistemleri muhafaza uğraşlarına yer veren “Planet Earth III” (Dünyamız III) 12 Kasım Pazar günü saat 20.00’de BBC Earth kanalında sevenleriyle bir ortaya geliyor.

İlginizi Çekebilir;  28. Avrasya Ambalaj Fuarı, Türkiye dahil 123 ülkeden 75 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.