Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Pembe Top 10. Kez Sahada, Boyner Farkındalık Yolunda Yanında

 Pembe Top 10. Defa Alanda, 

Boyner Farkındalık Yolunda Yanında 

Boyner, Anadolu Sıhhat Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü’nün tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak anılan ekim ayında hayata geçirdiği “Pembe Top Sahada” projesine altıncı kere dayanak oluyor. Bu sene onuncu yılı gerçekleşen proje, göğüs kanserinde erken teşhisin değerine dair farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Toplumsal bahislerde farkındalık yaratan projeleri destekleyen Boyner, “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak anılan ekim ayı boyunca, “Pembe Top Sahada” projesi aracılığıyla bayanları erken teşhis için harekete geçmeye davet ediyor.

Anadolu Sıhhat Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iştirakinde bu sene 10. defa gerçekleştirilen ve göğüs kanseri farkındalığının sembolü haline gelen “Pembe Top Sahada” projesi Boyner’in de irtibat dayanağıyla bayanlar için başlatılan bu gayretin daha geniş kitleler tarafından duyulmasına ön ayak oluyor. Proje, göğüs kanseriyle uğraşta erken teşhisin hayat kurtarıcı tesirini vurgulayarak bayanları bu mevzuda daha şuurlu olmaya ve erken teşhis için adım atmaya teşvik ediyor.

12 Ekim Perşembe günü Sinan Fazilet Spor Salonu’nda Anadolu Efes’in Real Madrid ile karşılaştığı Turkish Airlines EuroLeague maçında Cansu Dere’nin atışıyla 10. sefer alana inen Pembe Top, ekim ayı boyunca göğüs kanseri ile uğraş için alanda olmaya devam edecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  AgeSA, APEX Konferansı'nda Türkiye'yi Temsil Etti

Yoruma kapalı.