Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Osmangazi’ye Tacikistan’dan kardeş ziyareti

Osmangazi Belediyesi’nin kardeş belediyesi Tacikistan’ın Dangara Belediyesi, Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ı ziyaret etti. Osmangazi Belediyesi’nin vizyon projelerini yakından inceleyen Tacikistan heyeti, şehircilikten tarihi ve kültürel mirasa yönelik örnek çalışmalara hayran kaldı.

Tacikistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ashrafjon Gulov ve Osmangazi Belediyesi kardeş belediyesi olan Tacikistan Dangara Belediye Lideri İslomiddin Rahmon, Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ı makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyaretin akabinde Lider Dündar, büyükelçi ve belediye liderine Osmangazi Belediyesi’nin örnek projelerini gezdirdi.

Başkan Dündar, Tacikistanlı heyete birinci evvel Bursa’nın örnek projesi Osmangazi Meydanı’nı gezdirerek yakında açılışı yapılacak proje hakkında bilgi verdi. Daha sonra tüm dünyanın hayran kaldığı Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni gezen heyet, sanal olarak gördükleri Eski Bursa’yı Hisar’da canlı olarak yaşadı. Lider Dündar, konuklarına Yaşayan Tarih Hisar İçi Projesi kapsamındaki Arkeopark, Filiboz Mescidi ve Oruçbey Caddesi’ni gezdirerek Bursa’nın tarihi hakkında bilgiler verdi. Üftade Türbesi etraf düzenleme çalışmalarını da yakından inceleyen Tacik heyet, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ni de ziyaret etme fırsatı buldu.

Osmangazi Belediyesi’nin her alanda farklı ve örnek projeleri olduğunu belirten Dangara Belediye Lideri İslomiddin Rahmon, başarılı çalışmalarından ötürü Lider Dündar ve takımını tebrik etti.  Lider Dündar da Tacikistan ile toplumsal, kültürel ve ekonomik alakaları geliştirme konusunda değerli adımlar attıklarını belirterek Orta Asya ile Bursa ortasındaki İpek Yolu’nun tekrar canlanması için çalıştıklarını söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İSO VE SKD Türkiye'den Şirketlere "Döngüsel Ekonomi" Desteği

Yoruma kapalı.