Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Nissan’dan göz alıcı elektrikli crossover: Qashqai e-POWER Designpack Black Edition

Nissan’dan göz alıcı elektrikli crossover:

Qashqai e-POWER Designpack Black Edition

  • Nissan, ikonik üçüncü jenerasyon crossover’ı Qashqai e-Power’ın özgün siyah tasarım ögelerine sahip özel versiyonunu sundu. Designpack Black Edition olarak isimlendirilen bu özel versiyon, Bulut Gri, İnci Beyazı, Metalik Siyah olmak üzere üç farklı çift renk kombinasyona sahip. 
  • Yenilikçi ve eşsiz Nissan e-POWER teknolojisine sahip olan Qashqai e-POWER Designpack Black Edition, şarj etmeye gerek kalmadan elektrikli araç sürüş tecrübesi sunuyor.

Benzersiz ve yenilikçi e-POWER güç-aktarma sistemini geçen yıl Qashqai’de tanıtan Nissan, modele çarpıcı bir görünüm kazandırmak için ikonik üçüncü kuşak crossover’ın özel bir versiyonunu sundu. 

Qashqai e-POWER Designpack Black Edition olarak isimlendirilen versiyon, gerçekleştirilen tarz değişiklikleri ile yolda daha dikkat cazip bir görünüm sergiliyor. Qashqai e-POWER Designpack Black Edition, İnci beyazı ya da Bulut Gri gövde rengiyle birlikte siyah tavan ve siyah gövde rengiyle birlikte gri tavan olmak üzere üç farklı renk kombinasyonuyla sunulurken, tüm versiyonlarda tesirli görünümü artırmak için paketi siyah beş kollu jantlar tamamlıyor.

Black Edition, Qashqai modeline etkileyici, farklı ve kaliteli bir görünüm sağlarken, abartıdan uzak efektler, Nissan’ın sınıfının en uygun crossover modeline daha gizemli bir kişilik kazandırıyor.

Dış görünümdeki yeniliklerin yanı sıra, iç kısımda ön kapılar açıldığında ‘Qashqai’ yazılı aydınlatmalı kapı eşikleri dikkat çekiyor. Ayrıyeten önsezili akıllı çarpışma tedbire sistemi, akıllı kör nokta tedbire sistemi, akıllı art çapraz trafik ikaz sistemi, LED ön ve art farlar, LED ön sis farları, kablosuz akıllı telefon şarjı ve BANDAI NAMCO imzalı ihtar sesleri   dahil olmak üzere segmentinde öncü donanımları da içeriyor. 

Londra’da bulunan Nissan Design Europe tasarımcılarının işbirliği ile oluşturulan Qashqai e-POWER Black Edition’ın geliştirilmesinde, e-POWER güç-aktarma sisteminin yararlarından etkilenen müşteriler için Qashqai’nin tasarım cazibesini ve heyecanını güçlendirmek amaçlandı.

Nissan AMIEO (Afrika, Orta Doğu, Hindistan, Avrupa ve Okyanusya) Eser Stratejisi ve Fiyatlandırma Lider Yardımcısı Arnaud Charpentier yapmış olduğu değerlendirmede “Qashqai e-POWER’ı pazara sunduğumuz günden bu yana global çapta aldığımız olumlu yansılardan, müşterilerin prize takma ihtiyacı olmadan elektrikli araç sürüş keyfini yaşama fikrini çok sevdiğini gördük. Artık, Qashqai e-POWER Black Edition ile bu özelliklere daha göz alıcı bir üslup da ekliyoruz. Böylelikle mantığın ön planda olduğu bir seçime his da katıyoruz.” dedi

e-POWER: yenilikçi ve özgün

Qashqai cazibesinin merkezinde, eşsiz ve yenilikçi e-POWER sistemi yer alırken, tekerleklerin sadece elektrik motoru tarafından çalıştırılması e-Power güç-aktarma sistemini farklılaştıran özellik olarak ön plana çıkıyor. Bu özellik sayesinde Qashqai e-Power anında ve doğrusal reaksiyon sağlarken, elektrikli araç hissini veriyor ve klâsik hibrit araçlara alternatif oluşturuyor.  

Buna karşılık, Qashqai’nin e-POWER sistemi, tam bir elektrikli aracı anımsatan, lakin tekrar şarj etmek için fişe muhtaçlık duymadan hassas, sıkıntısız, yumuşak ve sessiz sürüş tecrübesi sunmak için tasarlandı.

Değişken basınç oranlı 1,5 litre hacimli üç silindirli turbo beslemeli ve elektrik üreten Qashqai e-Power’ın akaryakıtlı motoru 156 hp güce sahip. Motorun ürettiği elektrik, sürüş senaryosuna nazaran yüksek kapasiteli batarya kitini beslemek, elektromotoru çalıştırmak yahut her ikisini birden yapmak üzere akım çevirici aracılığıyla iletiliyor. Qashqai e-POWER 190 PS ve 300 Nm tork ile kesintisiz elektrikli bir sürüş sağlıyor.

Arnaud Charpentier yaptığı değerlendirmede ayrıyeten “Qashqai e-POWER Black Edition, eşsiz güç-aktarma sistemi teknolojisinden etkilenen müşterilerin dikkatini çekecek ve bu özel versiyonun havalı, sofistike görünümün ortaya koyduğu cazibeye kapılacak” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Elektirikli Lüks Suv HONGQI E-HS9 Modelinin Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.