Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Milli ağaçlandıma günü’nde fidanlar toprakla buluşturuldu

ULUSAL AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ’NDE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULDU

 

Keçiören Belediyesi, 11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında ilçedeki Yükseltepe Mahallesi’nde fidan dikme merasimi gerçekleştirdi.

 

Bu kapsamda Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok çocuklarla ve gençlerle birlikte fidan dikerek daha yeşil bir Keçiören için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Altınok, “Bugün 11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü. Bu kıymetli günde fidanları toprakla buluşturuyoruz. Dünya çoraklaşmaya devam ediyor. Oksijenin yüzde ellisini ağaçlardan alıyoruz. Bu nedenle ağaçlarımızı korumalıyız. Daha yeşil bir Türkiye bırakmak istiyorsak ağaçlandırma çalışmalarını aralıksız sürdürmeliyiz. Fidanları diktik, sulamayı da ihmal etmemeliyiz. İnanıyorum ki öğrencilerimiz bu fidanlara gözü üzere bakacak, sularını eksik etmeyecekler. Bizler de belediye olarak ağaçlarımızın yetişmesi için takipçi olacağız” diye konuştu.

 

Başkan Altınok konuşmasının akabinde programa katılan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrencilerle birlikte fidanları dikerek can suyunu verdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Keçiören Belediyesi veteriner denetiminden geçti

Yoruma kapalı.