Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Menderes Cumhuriyet’in 100. Yılına Hazırlanıyor

Cumhuriyetin 100 yılı Menderes’te büyük bir coşkuyla kutlanacak. Menderes Belediyesi tarafından düzenlenecek kutlamalar kapsamında Yüzyüzeyken Konuşuruz Kümesi da Mendereslilerle buluşacak.

Menderes 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100 yılını özel bir aktiflikle kutlamaya hazırlanıyor. Menderes Belediyesi tarafından 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için hazırlıklar tüm süratiyle sürüyor.

Coşku doruğa çıkacak

Menderes Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında ilçe geneli Türk bayraklarıyla donatılacak. Kutlamaların başlangıcı tüm vatandaşların katılabileceği Cumhuriyet Halk Koşusu ile olacak. 3 kilometrelik parkurda düzenlenecek koşuya katılanlara 100 Yıla özel hatıra madalyası verilecek. Tıpkı günün akşamında Menderes Belediyesi önünden başlayıp 19 Mayıs Stadı’nda sona eren fener alayı düzenlenecek ve sonrasında Yüzyüzeyken Konuşuruz Grubu’nun konseri gerçekleşecek.

‘’Unutulmayacak bir gün’’

Cumhuriyet’in 100 yılına yakışır bir kutlamanın hazırlığında olduklarını kaydeden Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, ‘’Türk milleti olarak tarih seyahatindeki varoluş gayretimiz tam 100 yıl önce cumhuriyetin ilanı ile taçlandı. Böylesine manalı, böylesine değerli bir günü ilçemizde de büyük bir coşkuyla kutlamak için Menderes Belediyesi olarak hazırlık içerisindeyiz. 100 yıl evvelki coşkuyu ilk günkü üzere yaşayacağız. Etkinliğimiz 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek. Menderes’te unutulmayacak bir gün olacak. Cumhuriyetimizin 100 yılını daima birlikte coşkuyla kutlayacağız. Başta hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İzmir’i 28 Ekim’de Menderes’e davet ediyorum’’ dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Karşıyaka'da Avrupa Hareketlilik Rüzgârı

Yoruma kapalı.