Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Memorial’da Görev Değişimi… Yeni CEO Bora Uludüz Oldu

Memorial Sıhhat Grubu’nun 16 yıllık CEO’su Uğur Genç vazifesini, dijitalleşmenin Türkiye’deki kıymetli isimlerinden biri olan Bora Uludüz’e devrediyor. Türkiye’de, 2005 yılından bu yana özel sıhhat kesiminin gelişmesine yönelik öncü çalışmaları ile tanınan ve kurumun 1 hastaneden; 12 hastane, 2 tıp ve 1 Wellness merkezine büyüme sürecini yöneten Genç, Memorial İdare Konseyi ve Aydın Holding İcra Kurulu’nda vazifesine devam edecek.

Türkiye Sıhhat Dalına istikamet veren, pek çok “ilk”e imza atan, 8000 çalışanıyla kaliteli ve muteber sıhhat hizmetini dünyanın her ülkesinden hastaya ulaştıran ve geçtiğimiz yıl Romanya yatırımıyla dünyaya açılan Memorial Sıhhat Grubu’nun genel müdürlüğüne, Türkiye’de dijital sigortacılığın gelişmesine  liderlik eden Bora Uludüz getirildi. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Sanayi Mühendisliği kısmında tamamlayan Uludüz, Harvard Üniversitesi’nde MBA yaptı. Mesleğine, 2008 yılında McKinsey & Company’de başlayan, 2008-2017 yılları ortasında yüklü banka ve sigortacılıkta danışmanlık projeleriyle uzmanlaşarak çeşitli yöneticilik durumlarında vazife alan Uludüz, bu dallarda dijitalleşme süreçlerine liderlik etti. 2017-2021 yılları ortasında Garanti BBVA’da Dijital Bankacılık Yöneticisi, 2021 yılından günümüze kadar ise Sigortam.net CEO’su misyonlarını muvaffakiyetle yöneten Uludüz, 16 Ekim 2023 tarihi itibariyle Memorial Sıhhat Kümesi CEO’su olarak vazifesi devralacak.                                                                                         

Deneyimli isim Uğur Genç idare kurulunda… 

Memorial’ın 2007 yılından bu yana genel müdürü olan Uğur Genç ise mesleğine, Arthur Andersen ve Accenture’da idare danışmanı olarak başladı. Türkiye’de sıhhat turizminin gelişimi ile hasta tecrübesine öncülük eden çalışmalarıyla tanınan ve ülkenin, yabancı hastalara yönelik bir cazibe merkezi pozisyonuna ulaşmasında değerli katkıları bulunan Genç, 2012 yılında Capital Mecmuası tarafından düzenlenen Türkiye’deki en başarılı 40 yaş altı genç genel müdürün belirlendiği “Başarıya Yürüyenler” müsabakasında birinci oldu. Uğur Genç, Business Life’ın, her yıl klâsik olarak düzenlediği araştırmada “Türkiye’nin En Tesirli 50 CEO’su” arasında yer aldı.

İlginizi Çekebilir;  Merck Türkiye'den Yeni Bir Global Atama

Sağlık bölümündeki deneyimlerini, katıldığı pek çok seminer, eğitim ve konferansla sıhhat yöneticilerine aktaran Genç; Memorial Sıhhat Kümesi İdare Şurası ve perakende, dokuma ile dijital bankacılık kesimlerinde faaliyet gösteren Aydın Holding’in İcra Kurulu’nda vazifesini sürdürecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.