Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Masal Evi çocuklarından Başkan Soyer’e sürpriz

Masal Meskeni çocuklarından Lider Soyer’e sürpriz

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, çocukların toplumsal gelişimlerine katkı sunmak ve annelere mesleksel maharet kazandırmak için başlatılan Masal Konutu projesi kapsamında 2020’de kapılarını açan Bayraklı Masal Konutu ile birebir yerleşkede kurs alan anneleri ziyaret etti. Lider Soyer, çocukların kendisi için hazırladığı ikramlar karşısında duygulandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, çocukların toplumsal gelişimine katkı sunarken bayanlara da mesleksel maharet kazandıran Masal Konutu projesinin değerli halkalarından biri olan Bayraklı Masal Evi’ni ziyaret etti. Burada çocuklarla sohbet eden Lider Soyer, kozalak, duvar süsü üzere öğrencilerin el maharetleriyle kendisi için hazırladıkları ikramları görünce his dolu anlar yaşadı.

Sonuna kadar yanınızdayız

Başkan Tunç Soyer, tıpkı yerleşkede yer alan ve bayanlara mesleksel maharet kazandırarak, iş hayatına girmelerini sağlayan Meslek Edindirme ve Maharet Kurs Merkezi’ni de ziyaret etti. Çocukları Masal Evi’nde eğitim görürken kurslara katılma imkanı bulan annelerle bir ortaya gelen Lider Soyer, “Masal Meskenlerinde bir yandan çocuklarımızın kültürel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor, bir yandan da annelere meslek kursları vererek aile gelirlerine katkı sağlıyoruz. Sonuna kadar yanınızdayız” dedi. Kursiyerler de kendilerine sunulan imkanlardan ötürü Lider Soyer’e teşekkür etti.

17 Masal Meskeni hizmet veriyor

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer tarafından birinci defa 2016 yılında Seferihisar’da hayata geçirilen Masal Meskeni projesi kent genelinde yaygınlaştırılmaya devam ediyor. 36-60 ay aralığındaki çocukların toplumsal gelişimlerini sağlarken annelere mesleksel maharet kazandırarak iş gücüne iştiraklerini desteklemek için başlatılan projeyle kent genelinde 17 Masal Konutu hizmet veriyor.

Ayrıca bayan ebeveynleri güçlendirmek ve desteklemek emeliyle Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü işbirliğiyle Meslek Edindirme ve Maharet Kurs hizmetleri de veriliyor. Bayraklı’daki kurs merkezinde 0-72 Ay Çocuk Gelişim Kursu, Barista Kursu, Topraksız Tarım, Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği eğitimleri devam ediyor.

İlginizi Çekebilir;  Soyer, "İzmir Türkiye'ye yeni deniz feneri olmaya muktedir"

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.