Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Lenovo Yoga Book9i: En Verimli Şekilde Kullanmak için İşte 5 Püf Noktası

Son periyotta teknoloji dünyasında en ilgi çeken ve merak edilen eserlerden biri Lenovo Yoga Book9i. Çift ekranlı yapısı ve farklı dizaynıyla dikkatleri üstünde toplayan bu yenilikçi eserin özelliklerini en verimli formda kullanabilmek için Lenovo küçük bir rehber hazırladı. İşte 5 adımda Lenovo Yoga Book9i’nin fark yaratan istikametleri ve bu özelliklerin en düzgün nasıl kullanılabileceğine dair püf noktaları. 

Lenovo’nun Yoga Book serisi katlanabilir 2’si 1 ortada dizüstü bilgisayarların olduğu bir kategori. Yoga Book 9i, ise bu kategorinin yeni yıldızlarından. Hayli farklı bir tasarım ile gelen bu eser,  içerisinde Intel®️ Evo™️ platformuna sahip Intel®️ Core™️ i7 işlemciyle geliyor. Lenovo Yoga Book 9i modelini birinci elinize aldığınızda, farklı bir eserle karşı karşıya olduğunuzu anlıyorsunuz. İki adet 13,3 inç boyutunda iki OLED ekrana sahip 9i,  belki birinci bakınca klasik bir laptop görünümünde lakin katiyetle bir laptoptan fazlası. Gelin, çift ekran kullanımını laptop kanadına çok başarılı bir biçimde getiren bu eserle ilgili birkaç püf noktasını konuşalım.

Bir karşılaştırma yapacaksanız, bu eserde püf nokta kullandığınız modda 

Lenovo Yoga Book 9i dizüstü modeli iki adet OLED ekran sunuyor. Ekranları yan yana yahut üst üste farklı durumlarında kullanabiliyorsunuz. 9i’de ise ister standın üzerine koyarak üstlü altlı bir ekran kullanımı yapabilir, ister dikey modda kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu bilhassa programcılar ve metin muharrirlerinin çok güzeline gidebilir. Fakat diyelim, iki metini, iki görüntüyü, iki sunumu karşılaştıracaksınız. 

İkili yatay mod; görüntü izleme, web konferansı yapma yahut PowerPoint sunumlarına göz atma üzere yatay içerikler için çok ülkü. Çapraz Ekran Gösterimi ile ise Yoga Book’u çift yatay modda kullanırken, tek bir pencereyi yahut uygulamayı her iki ekranda da basitçe genişletebilirsiniz. Bu bilhassa makale okurken yahut doküman yazarken kullanışlı, unutmayın.

İlginizi Çekebilir;  Fabrikada İşçilere Öykü Molası

Bu ortada diyelim, yazılımcısınız, kod yazıyorsunuz. Vertical modda, dik imaj elde edip de kullanabilirsiniz. Yani çift ekran yan yana dik formda kullanabiliyorsunuz.

Parmaklarınızın sihirini devreye sokun, kaç parmağınızı kullandığınız değerli  

Klavyenizin pili bitti diyelim ya da o an kullanmıyorsunuz, pekala artık ne olacak? Burada parmakların sihiri devreye giriyor. 8 parmak ile ekrana dokunduğunuzda klavye ekrana çabucak geliyor. Tekrar 8 parmakla klavye aşağıya üste alınabiliyor, 3 parmakla istenilen yere dokunulduğunda ise Touchpad devreye giriyor. Klavyenin görünümünü de ayarlayabilirsiniz, unutmayın. Sesini ve titreşimini.

Bu ortada bir püf noktası daha. Bu sıradışı eseri taşırken klavyenizi mi unuttunuz sorun değil. Ah vah etmenize gerek yok, hayli kolay bir atakla sorunu çözebilirsiniz. Eser zira, 5 parmağınızla alt ekranınıza dokunduğunuzda klavye ve mouse sistemine sahip bir PC oluveriyor.

YouTube görüntü izlerken yorum okumak: Şelale moduyla mümkün

Youtube’da görüntü izliyorsunuz diyelim fakat yorumları tıpkı ekranda göremiyorsunuz. Waterfall özelliği işte bu noktada devreye girebilir. Yani bir nevi şelale özelliği. Ekrana bu mod için 5 parmakla dokunmak kâfi. Bu ortada tüm dokunmatik ayarlar da User Center’da ayarlanabiliyor.

Thunderbolt4 çıkışları verimli kullanmanın ipucu

Lenovo Yoga 9i, Thunderbolt4 çıkışlarla geliyor. Thunderbolt4 ile saniyede 40GB’a kadar data transferi yapılabiliyor. Bu eserde, Thunderbolt 4 çıkışından bir adedinden 4K dört tane monitörü besleyebilirsiniz. Yahut 1 Thunderbolt’un 4 çıkışından 2 tane 8K monitör beslemeniz mümkün. 

Dolby Access app ile özel ayarlamalar yapın, sinema ve müzikte ses kalitesi doruğa taşıyın

Sadece sunumlar, işler, kod yazmalar değil. Bir bilgisayar, sinema ve müzik keyfinde de bilhassa ses kalitesiyle fark yaratmalı. Yoga9i’de bunun püf noktası ise ses sisteminde. Zira Yoga Book 9i birinci sınıf Bowers & Wilkins hoparlörlerini barındırıyor. Soundbar’da iki adet 1 watt’lık tweeter ve aygıtın alt köşelerinde iki adet 2 watt’lık woofer bulunuyor. Bu hoparlörler, sınıfında önder ses performansı sunmak için Dolby Atmos ile optimize edilmiş durumda. 

İlginizi Çekebilir;  HUAWEI'nin En Yeni Ürünleri Hepsiburada'da Teknoloji Tutkunlarını Bekliyor

Tüm bu güzelleştirmelerle birlikte, woofer’lardaki daha düzgün bas uzantısı ve tweeter’lardaki daha yüksek hoparlör sesi sayesinde daha fazla detay duyacaksınız. Ayrıyeten birlikte verilen Dolby Access uygulaması, ses profillerinde yahut görsel ayarlarınızda özel ayarlamalar sunuyor. Dolby Atmos için, uygulamadaki evvelce ayarlanmış ses profillerinden birini seçebilir yahut ses profillerini süratli bir biçimde değiştirmek için Tek Tıklama fonksiyon düğmesine dokunabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.