Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Lemi Filozof: Çocuklar Hayal Etme Makineleridir

TRT Çocuk kanalında Sürpriz Kutusu programı ile çocukların sevgilisi olan sinema ve televizyon oyuncusu Lemi Filozof, 13. Kocaeli Kitap Fuarı’na gelen çocuklar ve aileleri ile eğlenceli bir söyleşide buluştu.  “Lemi Abi Ve Zuzi Uzay Macerası” isimli kitabı hakkında sohbet eden Lemi Filozof, ”Çocuklar hayal etme makinesidir. Sevgi içinde büyüyen çocuklar bu hayallerine eninde sonunda kavuşur” dedi.

 

“MERHAMETLİ BEŞERLER OLALIM”

“Kitabımın ana fikrinde olduğu üzere içimiz sevgi dolu beşerler olmalıyız” diyen Filozof, “İçimiz sevgi dolu olan beşerler olmalıyız. Jüpiter, en büyük gezegenlerden biridir biliyorsunuz. Jüpiter’in içine, yaşadığımız Dünya gezegeninden 1300’e yakın sığdırabiliyoruz. Güneş, Samanyolu galaksisinin en küçük yıldızlarından. Bizim kozmosta ne kadar küçük olduğumuzu buradan görüyoruz. Ancak biz çok güçlüyüz, güçlü karakterimiz var. Zira kalbimiz var, merhametimiz var, yardımseverliğimiz var” biçiminde konuştu.

 

“ÇOCUKLAR SEVGİ İLE BÜYÜRSE”

Çocukların büyük ilgi gösterdiği söyleşide konuşan Filozof, ”Siz ne kadar varlıklı olursanız olun, ne kadar paranız olursa olsun, sevdiklerimizle vakit geçiremiyorsak, bir ağacın gölgesinde oturamıyorsak ne manası var ki. Onun için yaşadığımız çevreyi kirletmeyelim. Çöpleri yerlere atarak denizimizi, havamızı kirletmeyelim. Hayal kurmak sevgi ile başlar. Sevgi ile büyüyen çocuklar, hayal etme makinesi olan çocukların hayallerine kavuşmasını sağlar” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Gölcük Belediyesi Deprem bölgesinde yardımlarını sürdürüyor

Yoruma kapalı.