Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Kuzdere Mahallesi’nin Çehresi Değişiyor

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü takımları, Kemer’in en değerli mahalleleri ortasında yer alan Kuzdere Mahallesi’nde yer alan Çaybaşı Caddesi’nde asfalt çalışmalarına başladı. Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Lider Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay, çalışmaları yerinde inceledi.

İmar planlarından sonra yatırımların devam ettiği Kuzdere Mahallesi’nde yer alan Çaybaşı Caddesi’nde reglaj, kaldırım ve aydınlatma direklerinin dikilmesinden sonra, bir kilometre uzunluğunda 8,5 metre genişliğindeki yolda plent miks temel katmanı çalışmaları başladı.

Yolda, plent miks temel katmanı çalışmalarının akabinde sıcak asfalt çalışması başlayacak.

Söz konusu caddedeki çalışmaları inceleyen Lider Topaloğlu, belediye işçisine kolaylıklar diledi, esnafa güzel işler temennisinde bulundu. 

Belediye Lideri Topaloğlu, yaptığı açıklamada, yaklaşık 8 aydır Kuzdere halkına verdiklerini rahatsızlık nedeniyle özür dilediklerini belirterek, kanalizasyon, içme suyu, elektrik ve Telekom kablolarının yer altına alınma basamaklarının uzun sürdüğünü söyledi.

Kuzdere Mahallesi 1. Cadde’de daha evvel yaklaşık 1 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yaptıklarını hatırlatan Lider Topaloğlu, “Çaybaşı Caddesi’nde sıcak asfalt çalışmalarına başladık. Burası bir haftaya bitecek. Bu vakit zarfında 120 bin metrekare parke ve kaldırım, 2 kilometre de sıcak asfalt çalışması yaptık. Artık Kuzdere mahallemiz daha da hoş olacak. Biz Kuzdere halkına vermiş olduğumuz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz. Zira bu bizden kaynaklanmıyordu. Sıcak asfalt sonrasında yol çizgisi çalışmaları da tamamlanacak. Kemer halkı her şeyin en uygununa layıktır. Mahallemize güzel olsun.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Metin Uca, Didimlileri Kahkahaya Boğdu

Yoruma kapalı.