Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Kurtuluşun 101’inci Yılını Coşkuyla Kutlayacağız

8 Kasım Kurtuluş Bayramı programı için hazırlıklar başladı. LYKA Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda kent paydaşlarıyla birlikte düzenlenen toplantıda konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli; “Söz verdiğimiz üzere 8 Kasımları karnaval havasında kutlamaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın, gençlerimizin bu coşkuya ortak olmaları, kıymetlerine sahip çıkmaları bizim için çok önemli” dedi.

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümünün kutlanacağı 8 Kasım için birinci toplantı Lüleburgaz Yıldızları Bayan Akademisi’nde gerçekleştirildi.

LYKA Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda düzenlenen toplantıya Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, İlçe Ulusal Eğitim Şube Müdürü Sibel Doğan, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, spor kulüpleri ve dernek yöneticileri katıldı.

Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli’nin başkanlığındaki toplantıda Toplumsal Destek Hizmetleri Müdür Vekili Samet Servet ve Belediye Meclisi Üyesi Deniz Şahin de hazır bulundu.

8 Kasım’ın her yıl olduğu üzere bu yıl da karnaval havasında coşkuyla kutlanacağını belirten Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli; “Kent paydaşlarımızla birlikte kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılında yapabileceklerimize dair çok yararlı bir toplantı gerçekleştirdik. Kelam verdiğimiz üzere 8 Kasımları karnaval havasında kutlamaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın, gençlerimizin bu coşkuya ortak olmaları, kıymetlerine sahip çıkmaları bizim için çok önemli” dedi.

Toplantıda daha sonra, Lüleburgaz Belediyesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı için belirlediği ‘2023 Demokrasi ve Cumhuriyet Yılı’ teması çerçevesinde bu yıl daha büyük bir coşkuyla kutlanacak olan 8 Kasım Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşu kutlamaları için öneriler masaya yatırıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  92. İzmir Enternasyonal Fuarı dünya gençlerinin enerjisiyle başladı

Yoruma kapalı.