Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Küçükçekmeceli Gençler Erasmus Günlerine Yoğun İlgi Gösterdi

Küçükçekmece Kaymakamlığı ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliği ile gençlerin yurtdışı eğitim fırsatları hakkında bilgilendirilmesi hedefiyle ‘Erasmus Bilgilendirme Günleri’ gerçekleştirildi. Küçükçekmece Gençlik Merkezi’nde düzenlenen eğitime öğrenciler ağır ilgi gösterdi.

 

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri ve Strateji Geliştirme Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen programda; ESC (Avrupa Dayanışma Programı) ve Discovereu (Avrupa Gençlik Portalı) üzere programlar ve bu programlara başvururken izlenmesi gereken yollar, Küçükçekmece Kaymakamlığı Proje Koordinatörü İsa Korkut tarafından ayrıntılı olarak anlatıldı.

 

İsa Korkut: Gençleri Avrupa fırsatları hakkında fiyatsız bilgilendirdik

Küçükçekmece Kaymakamlığı Proje Koordinatörü İsa Korkut, ‘’Küçükçekmece Kaymakamlığı Türkiye’deki Eurodesk temaslı tek kaymakamlık olma özelliği taşıyor. Eurodesk Türkiye’nin maksadı ülkemiz gençlerine en uygun Avrupa fırsatlarını en süratli ve en yanlışsız formda sunmaktır. Bugün burada gençleri Avrupa fırsatları hakkında fiyatsız bilgilendirdik. Ayrıyeten ‘ESC ve Discovereu üzere programlar nedir, nasıl başvurulur, motivasyon mektubu nasıl yazılır?’ üzere soruların yanıtını verdik. Böylelikle gençlerin ufkunu genişletmeye, istihdam edilebilirliklerini artırmaya ve kültürler ortası bağlantı marifetlerinin gelişmesine katkı sağlamak istedik’’ dedi.

 

Uğurkan Kara: Kesinlikle Avrupa’ya gitmek istiyorum

Lise öğrencisi Uğurkan Kaya, ‘’Seminer ufuk açıcıydı, aslında Avrupa’ya meraklı biriydim artık daha da merak eder oldum. Üniversiteyi bitirdikten sonra kesinlikle bir programa katılıp Avrupa’ya gitmek istiyorum. Seminer benim üzere meraklı öğrenciler için çok açıklayıcı ve bilgilendirici oldu. Herkesin bu stil programlara katılmasını tavsiye ederim’’ dedi.

 

Zeynep Kaçmaz: Her gencin bir Avrupa hayali var

Liseden yeni mezun olan Zeynep Kaçmaz ise, ‘’Günümüzde her gencin olduğu üzere benimde bir Avrupa hayalim var. Zira Avrupa’da imkanlar daha fazla. Seminer benim için pek bilgilendirici oldu. ESC’yi daha evvel duymuştum lakin çok fazla bilgi sahibi değildim ve başımı karıştıran sorular vardı. Bugün burada o soruların yanıtını buldum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, bu şekil eğitimlerin daha sık olmasını istiyorum’’ dedi.

İlginizi Çekebilir;  Kocaeli'de "Zemin Veri Bankası"çalışmaları hız kesmiyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.